Лайм

Чому капуста не зав'язалася: поширені помилки городників і способи їх виправлення

Запам'ятайте це

Чимало українців через зростання цін на базові продукти намагаються максимально забезпечити себе овочами в теплу пору року. І якщо ви вже знаєте, як правильно поливати капусту, щоб не припуститися серйозної помилки, візьміть собі на замітку, через що не зав'язуються її головки. theLime вирішив докладніше розповісти про це.

Читайте також: Капуста погано зав'язується: ефективні добрива, які покращать формування кочанів.

Фото: pixabay.com

Чому можуть не зав'язуватися головки капусти?

1. Насіння низької якості

2. Шкідники

Після висадки розсади на грядку її слід захистити від шкідників (наприклад, хрестоцвітої блішки), що пошкоджують найніжнішу частину рослини, а саме точку росту. Без неї рослини не можуть зав'язувати голівки.

3. Недостатнє освітлення

Капусту не можна садити дуже густо та щільно. Плануючи грядку під капусту, враховуємо, що високорослі кукурудза та соняшник не повинні затінювати її.

4. Нестача мікроелементів

Для отримання хорошого врожаю капусти у достатній кількості потрібні не тільки фосфор, азот та калій, а й мікроелементи. Не слід забувати і про те, що вони засвоюються рослинами у розчиненому вигляді. Відповідно в жарку погоду підгодівлі мають бути рідкими. Але не перестарайтеся, інакше отримаєте не качани, а тільки велике листя.

5. Несприятлива погода

За високих температур листя витрачає велику кількість вологи, охолоджуючи саме себе. В результаті формування качанів сповільнюється. Різка зміна погодних умов також впливає на зав'язування. Сприятлива температура для розвитку капусти – це +17-18°С.

6. Недостатня кількість вологи

Ще один важливий фактор – волога. Капуста особливо потребує вологи в період формування розетки листя. Щоб качан нормально зав'язався, необхідні рясні поливи ґрунту.

7. Кислий грунт

Для капусти підходить слабокисла або лужна земля.

8. Нестача поживних речовин у ґрунті

Ділянка перед посадкою розсади капусти має бути удобрена.

Читайте також: Чи потрібно обривати листя на капусті: як роблять досвідчені городники.

Досвідчені городники радять для зав'язування кочанів обривати нижнє листя капусти. Робиться це прискорення формування головки. Є й протилежні думки, що обривати листя не слід, оскільки можна нашкодити рослині.

Можливо, капуста просто відчуває нестачу харчування. Проблема вирішується кальцієвою селітрою. Зважайте на те, що восени не бажано застосовувати азотні добрива.

Для прискорення формування качана, як варіант, можна зв'язати капустяне листя в пучок. Як згадувалося вище, листя капусти випаровують багато вологи і, відповідно, рослині може її не вистачати. Полив повинен проводитися методом дощування. Більшість води має виливатися в борозни. Якщо стоїть спекотна погода, то поливи мають бути частішими. Коли капуста призначена для зберігання на зиму, поливи потрібно скоротити з настанням осені.

Фото: pixabay.com

Цікаві новини для вас:

  1. Чому овочі гниють у погребі і як цьому запобігти: корисні поради для зберігання врожаю.
  2. Дріжджі, зола та інші народні засоби, якими слід підживити троянди восени.
  3. Перекопайте та внесіть добрива у ґрунт: як правильно підготувати грядки до зими.

Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнавайтеся про них швидше.

Новини партнерів

Читайте також