Досвідчені дачники знають, що часник можна посадити навесні або восени. Головне – підібрати правильний сорт, оптимальний час для посадки і дотримуватися простих правил, щоб потім отримати ранній урожай. Однак іноді трапляється так, що він проростає ще до морозів. theLime вирішив докладніше розповісти, що робити в цьому випадку, щоб зберегти врожай.
Читайте також: Озимий часник прийнято садити після Покрови: якою має бути погода.
Основна і зазвичай єдина причина передчасного проростання озимих культур – тепла погода із плюсовою температурою повітря. В ідеалі посаджений під зиму часник ще до постійних морозів повинен встигнути вкоренитися і в такому вигляді перезимувати. Але оскільки зими останнім часом відрізняються аномальною плюсовою температурою, яка є своєрідним сигналом для активного росту рослин, деякі культури встигають не тільки вкоренитися, але ще й прорости.
Що робити зі сходами часнику, який проріс восени?
Якщо сходи часнику не перевищують 10 см заввишки, це не вважається критичним: його можна сміливо вкривати на зиму. Якщо ж частина цибулин загине, навесні на цьому місці можна висадити ярий часник.
Для того, щоб часник переніс зиму, його потрібно замульчувати. Використовувати можна сіно, солому, перегній, листя, лапник і навіть зрізані підсохлі рослини з квітника. Шар мульчі при цьому повинен бути завтовшки не менше 10-15 см. Додатковий захисний шар можна також створити зі снігу, який пізніше випаде взимку.
Якщо мульча легка, захистити її від вітру можна за допомогою плівки, спанбонда або картону. Головне – притиснути її краями до землі, а для цього використовувати дошки.
Читайте також: Найкращий час для посадки цибулі на зиму: коли починати, якою має бути погода.
Що робити, щоб уникнути подібної ситуації надалі?
1. Наступного року перед тим, як висаджувати озимі культури, потрібно орієнтуватися на довгостроковий прогноз погоди, а не на загальноприйняті терміни (хоча і тут можна не вгадати і просто згаяти час).
2. Для захисту від проростання деякі досвідчені городники висаджують часник зубками на глибину 10 см, а цілими головками, що мають по 4-5 великих зубків, – на 15 см. Це і час заощадить, і культуру від погодних аномалій вбереже.
- Раніше ми розповіли, як підготувати часник до посадки на зиму.
- Також читайте на theLime важливі поради щодо посадки овочевих культур під зиму.
Цікаві новини для вас:
- У пакетах або ящиках із піском: як продовжити термін зберігання перцю.
- Чим обробити капусту перед зрізанням, щоб позбутися всіх шкідників на листі.
- Не тільки виноград і малина: які дерева та кущі треба обрізати на зиму.
Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнавайтеся про них швидше.