Постільну білизну на зиму, як і зимовий одяг, бажано вибирати з тканини, яка має зігріваючі властивості, м'якої та приємної до тіла. Не секрет, що уві сні ми проводимо близько однієї третини свого життя, тож до питання вибору постільної білизни потрібно поставитися дуже скрупульозно.
Постільна білизна має сприяти повноцінному відпочинку, не викликати неприємних відчуттів, алергічних реакцій та дарувати позитивні емоції, а в холодну пору року ще й зігрівати.
Читайте також: Ці хитрі лайфхаки допоможуть випрасувати постільну білизну без праски: господині оцінять.
Із якої тканини краще вибрати постільну білизну на осінь та зиму
Щільна бавовна
"Дихаючі" тканини, наприклад, бязь і ситець, добре пропускають повітря, але в той же час дозволяють зберегти тепло і забезпечують оптимальний теплообмін. Постіль з такого матеріалу буде приємною до тіла і не "кусатиметься", практично не мнеться, не ковзає і швидко сохне, а також коштує недорого.
Фланель
Якщо ви не знаєте, яку постільну білизну вибрати для міжсезоння, коли вже холодно, а опалення ще не включили, краще зупинитися на фланелі. Це тканина сатинового або полотняного плетіння з м'яким ворсом. Вона чудово зберігає тепло, а також дарує відчуття затишку та ніжності. До речі, з такої тканини шиють пелюшки та речі для новонароджених, яким потрібно забезпечити максимально комфортні умови.
Фроте
Під цією загадковою назвою ховається знайома всім махра. Постільна білизна з такого матеріалу тепла, затишна, легка у догляді та використанні. Її не просто не потрібно, але і не рекомендується прасувати, тому що її ворс приминається і гірше вбирає вологу.
Читайте також: Що робити з подушками, щоб на них не з'явилися жовті плями: корисні поради.
Суміш бавовни та вовни
Головна особливість полягає в тому, що комплекти постільної білизни з бавовни та вовни ефективно зберігають тепло. Тканина таких виробів дозволяє швидко зігрітися, розслабитися та отримувати задоволення від нічного сну незалежно від температури за вікном.
Ранфорс
Цей тип тканини – щось середнє між бязю та сатином. Такий матеріал виготовляють з бавовняних волокон, що відрізняються гіпоалергенними властивостями. Також цей матеріал має високу гігроскопічність (об'єм вологи, що вбирається, може становити до 20% від ваги матерії) і гарну терморегуляцію (зберігає тепло, дає тілу можливість дихати).
Жаккард
Така тканина і виглядає дуже привабливо, і досить приємна до тіла. Гіпоалергенний матеріал не викликає алергічних реакцій, не линяє та не змінює колір при використанні. Єдиний мінус – висока вартість.
Раніше ми розповідали, які куртки будуть в моді зимою 2024 року: фото актуальних фасонів.