Українці бурхливо відреагували на позицію співачки Каті Chilly, що встановлення ханукії на Майдані Незалежності у Києві є недоречним.
Під її постом у Facebook вже набралось понад дві тисячі коментарів.
"Не розумію вас. Я не єврейка, але мені соромно за цей пост від людини, яка ніби претендує на звання культурної. І від коментів, які спричинив цей пост. Усі культури, етноси, що проживають в Україні (крім зрозуміло кого, звісно, з ким у нас війна) заслуговують на повагу, своє місце у публічному просторі і збагачують нашу країну своїм різноманіттям. В Києві, Україні знайдеться місце і ханукії, і колядникам, котрі вчора ходили з зірками, і мусульманському місяцю. Пробачте, не очікувала від вас такої зашореності, недалекоглядності, нетолерантності. Ніби пост написала совкова антисемітка під 80 років, а не людина, яка більшість життя провела в незалежній Україні", - написала Ольга Смаль-Глущенко.
"Євреї це теж наші громадяни. В чому справа? Чому багатьом так муляє Ханукальна Менора в центрі Києва? Мені подобається різноманіття культур. Добре б було мати повагу до себе і до інших. Особливо в час, коли всі ми маємо бути разом", - зазначила ще одна коментаторка.
Також на висловлювання співачки відреагував художник, письменник, поет, військовий ЗСУ Ашер Йосеф Черкаський:
"Не дивився попередні коментарі тому два питання:
1. В центрі столиці Української держави місті Київ, в час війни невже не встановлено символу Українського релігійного свята Різдва?
2. Коли мені як іноверцу-інородцу писати рапорт на звільнення з Українського війська аби не заважати українцям боронити свою батьківщину від російських загарбників?".
Обурення висловила і психологиня Світлана Ройз.
"Я перечитала цей допис разів 10, щоб зрозуміти точно. Я дуже уважна до слів. І мене збентежив, насправді, більше за все останній абзац. Про "всю толерантність". Я правильно розумію, що йдеться про "толерантність" до євреїв? Як єврейці, мені це небезпечно чути", - написала вона.
"Катя Chilly, фу … яка ганьба і сором! Краще співати, ніж писати таке у фб", - зазначив телеведучий та продюсер Олексій Гончаренко.
"Євреї є частиною України. Позаяк мрію бачити Україну сучасною нацією, бачу серед громадян України представників різних етносів. Не варто відмовлятися від людей, що збагачують духовну скарбницю українського народу", - написав один з топ-коментаторів.
Свою позицію також висловив адвокат та ветеран ЗСУ Масі Найєм.
"Шановна пані Катя Chilly. Розповім вам одну цікаву історію. Десь у 1989 році я став мусульманином, все зробила по традиція моя бабуся. Десь у 2013 році я отримав християнське імʼя, бо мав хрестити дитину свого друга. Десь у 2018 році я почав медитувати по традиції Саяджі У Ба Кхіна.
Минулого року, коли почався збройний конфлікт між Ізраїлем та палестинськими бойовиками на чолі з Хамасом, що спалахнув 7 жовтня 2023 року, мене запросив до себе додому... пан рабин Йонатан. Я сидів в нього вдома, було свято. Вони почали читати Тору. І в цей час на телефон прийшло сповіщення, що за годину маю сідати медитувати, це не зовсім про релігію, але це ближче до буддизму.
І я, поранений на війні росії проти України, народжений в Кабулі, який за годину мав медитувати, був вдома у рабі, після того як фанатики іншої релігії напали на Ізраїль... і ось я подумав, чи точно ми тут, в Україні, нацисти... як про це каже путін. Думаю, що ні. І думаю, що ми страждаємо зараз не тому що в нас менора на Хрещатику. Але протистоїмо великому злу саме тому що ми відкриті і поважаємо різні релігії тут, коли пліч о пліч із іншими вірянами захищаємо територіальну цілісність України. Може у вас будуть якісь аргументи проти моїх?", - написав Найєм у Facebook.
Як повідомляв "Апостроф", Катя Chilly вважає, що у центрі Києва має бути встановлений символ українського Різдва, а не символи інших народів.