Повномасштабна війна росії проти України триває 71-й день. Чимало людей змушені були покинути свої будинки та виїхати в невідомість. Інші – більшу частину часу проводять у бомбосховищах та підвалах, де немає можливості готувати повноцінно. Тому господині намагаються в хвилини затишшя зробити заготовки, які довго зберігаються без холодильника і їх у будь-який момент можна взяти із собою. Наприклад, домашню тушонку чи рибну консерву. theLime ділиться простим рецептом приготування такої консерви в мультиварці.
Інгредієнти: дрібна риба (1 кг), цибуля (2 шт.), помідори (5-6 шт.), морква (1 шт.), спеції, сіль, рослинна олія (для смаження).
Приготування:
Для приготування консерви в мультиварці можна придбати дрібну рибку, наприклад мойву або кільку. Чистити її не потрібно, слід лише відірвати голови та хвости, а також ретельно промити в проточній воді.
Овочі споліскуємо у воді, цибулю та моркву очищаємо. Цибулю дрібно рубаємо ножем, а моркву тремо на терці. На помідорах робимо невеликі надрізи, обдаємо їх окропом і знімаємо шкірку. Потім відправляємо томати в блендер і робимо з них пюре.
У чашу мультиварки наливаємо олію, вмикаємо режим "Випічка" або "Смаження" і обсмажуємо цибулю приблизно 5-7 хвилин, потім додаємо до неї моркву.
Потім додаємо до овочів підготовлену рибу, перемішуємо, тушкуємо кілька хвилин і виливаємо подрібнені томати. Солимо і перчимо за смаком. Включаємо режим "Тушкування" в мультиварці та залишаємо на 4 години. Періодично перемішуємо, щоб риба з овочами не пригоріла.
За цей час необхідно підготувати банки та кришки для консервування. Банки стерилізуємо будь-яким способом: на водяній бані, в духовці або мікрохвильовій печі. Для того, щоб зробити таку консерву, підійдуть невеликі банки (до 0,5 л), які зручно стерилізувати в мікрохвильовій печі. Промиваємо їх із содою або миючим засобом, наливаємо в кожну близько 100 мл холодної води і ставимо їх на найбільшу потужність на 5-10 хвилин. Кришки кидаємо в киплячу воду на 5-10 хвилин.
Розливаємо гарячу суміш із риби та овочів у стерильні банки і закочуємо кришками. Перевертаємо їх догори дном, накриваємо пледом і залишаємо доти, доки вони не охолонуть. Потім таку консерву можна взяти з собою в дорогу або бомбосховище чи тривалий час зберігати вдома.
Корисні поради:
- Раніше ми розповіли, як зробити кляр для риби.
- Читайте також на theLime, як приготувати смачний рибний паштет із плавленим сиром.
1. Рибу для консерви краще готувати на повільному вогні. Кістки, як правило, не видаляють, оскільки після тривалої термічної обробки вони просто не відчуваються.
2. Можна використовувати як морську, так і річкову рибу для консервації.
3. Для консерви бажано брати рибу з неушкодженою шкірою і лише свіжу.
Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнавайтеся про них швидше.