Багато хто з нас любить літо за велику кількість сезонних ягід і фруктів, які збагачені різними вітамінами і мікроелементами. І якщо ви вже вдосталь наситилися ними і навіть спробували зробити кілька варіантів десертів із чорною смородиною, саме час зробити заготовки на зиму. theLime підібрав для вас прості варіанти без варіння.
Що можна зробити із чорною смородиною на зиму?
1. Заморозити цілі ягоди
Для цього необхідно ягоди промити, очистити від сміття та листочків. Викладаємо їх на вафельний або паперовий рушник, щоб увібралася зайва волога.
Можна відразу ж заморожувати або ж викласти на чистий пластиковий лоток в один шар і поставити його в морозильну камеру на декілька годин. Таким чином ягоди не злипнуться в одну кулю.
Потім ягоди розфасовуємо в пакети-слайдери, звичайні поліетиленові пакети, пластикові судочки або пересипаємо в чисту пластикову пляшку з-під молока або йогурту. Зав'язуємо або закриваємо та відправляємо в морозильну камеру. Такі ягоди можна використовувати для прикрашання тортів, компотів або для подачі страв.
2. Заморозити пюре зі смородини
Необхідно взяти чорну смородину та цукор у співвідношенні 1:1 – тобто 1 кг смородини та 1 кг цукру. Змішуємо інгредієнти та перебиваємо все блендером до стану пюре. Потім перемішуємо ложкою кілька разів до розчинення цукру. Переливаємо отриману масу в чисті пластикові пляшки та щільно закриваємо. Відправляємо в морозилку, а потім дістаємо та видавлюємо необхідну кількість пюре. Завдяки такому співвідношенню інгредієнтів воно повністю не заморожується, залишаючись м'яким.
3. Приготувати швидке варення із чорної смородини без варіння
Інгредієнти: ягоди чорної смородини (1 кг), цукор (1,5-2 кг).
Приготування:
Ягоди перебираємо, очищаємо від листя та дрібного сміття, потім промиваємо у проточній воді. Викладаємо на кілька хвилин на паперові рушники, щоб увібралася зайва волога.
Перекладаємо чорну смородину в блендер і перебираємо пюре. Якщо немає блендера, її можна пропустити через м'ясорубку. Потім додаємо в масу трохи цукру і збиваємо все разом, потім ще трохи цукру - і так доти, доки він не закінчиться. Щоби цукор повністю розчинився, залишаємо масу на 20-30 хвилин, потім подрібнюємо блендером ще раз. Повторити цю процедуру необхідно 3-4 рази, щоб кристали цукру повністю розчинилися.
Тим часом підготуємо банки та кришки. Банки стерилізуємо будь-яким способом: на водяній бані, в духовці або мікрохвильовій печі. Для того, щоб зробити таку заготовку, підійдуть невеликі банки (до 0,5 л), які зручно стерилізувати у мікрохвильовій печі. Промиваємо їх із харчовою содою або миючим засобом, наливаємо в кожну приблизно 100 мл холодної води і ставимо їх на найбільшу потужність на 5-10 хвилин. Кришки кидаємо в киплячу воду на 5-10 хвилин.
Розливаємо варення у стерильні банки та закриваємо кришками. Зберігати таку заготовку можна в кухонній шафці за кімнатної температури, але краще прибрати в холодне місце - в льох або холодильник.
- Раніше ми розповіли, як правильно заморожувати вишню, щоб зберегти вітаміни до зими.
- Читайте також на theLime, як заморозити малину на зиму і не зіпсувати ягоди.
Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнавайтеся про них швидше.