Лайм

Що робити, якщо свічка капнула на одяг: швидкі лайфхаки, щоб позбутися плями

Допоможуть домашні засоби, які завжди під рукою

В умовах відключення електроенергії багато українців користуються вдома свічками. Хтось робить їх своїми руками з олії, а хтось використовує покупні. Нерідко трапляється, що парафінові та воскові свічки течуть і залишають плями на одязі та поверхнях. Розповідаємо, як їх швидко вивести.

Віск і парафін плавляться при нагріванні, тому для їх усунення без "гаряченького" не обійтися. При цьому не обов'язково використовувати традиційну праску або фен.

Фото: Getty Images

Варіант 1: Підігрійте воду до 75 градусів та опустіть у неї на 2-3 хвилини забруднену ділянку одягу. Потім чистою губкою акуратно видаляємо віск чи парафін.

Варіант 2 (не підходить для синтетики): Кип'ятимо воду в чайнику та забруднену ділянку одягу тримаємо над парою з носика доти, доки віск не розтане. Річ при цьому краще тримати щипцями, щоб гаряча пара не обпікла шкіру. Тримайте річ так, щоб вона була досить далекою від вогню або електричної плити - інакше вона може спалахнути.

Читайте на тему: Топ-4 лайфхака, щоб швидко видалити запах бензину з одягу.

Якщо віск залишив на одязі жирну пляму, видалити її можна за допомогою звичайного засобу для миття посуду. Капніть його на пляму і залиште на 15 хвилин, після чого промийте водою.

Якщо пляма не відійшла, можуть знадобитися сильніші засоби - бензин чи скипидар. Їх наносять на шматочок тканини, протирають пляму і потім перуть річ звичайним способом. Будьте обережні і не забувайте, що тканину, змочену бензином або скипидаром, потрібно тримати далеко від вогню і випрати якнайшвидше.

Новини партнерів

Читайте також

Балетки в сіточку – найбажаніший тренд цього сезону: на які моделі звернути увагу

Які варіанти жіночого взуття на плоскій підошві в сіточку доглянути на теплу весну та літо, як носити та з чим поєднувати балетки 

Як зробити смачну паску швидко: найпростіший рецепт до свята

Як у домашніх умовах швидко приготувати смачну паску, щоб здивувати своїх близьких або порадувати друзів чи гостей на Великдень

Друге підживлення: чим полити часник, щоб отримати великі головки

Які добрива необхідно використовувати для першого та другого підживлення озимого часнику, як їх правильно приготувати, а також застосовувати