Лайм

Топ-9 народних засобів для зміцнення розсади: чим поливати і підживлювати

Поради для городників

Щоб виростити здорову та міцну розсаду її потрібно підживлювати. Однак тут важливо вибрати правильні добрива. theLime розповість, які народні засоби можна використовувати для поливу рослин, щоб наситити їх корисними мікроелементами, такими як азот, фосфор, калій, цинк.

Чим поливати розсаду в домашніх умовах: 9 народних засобів

Фото: pixabay.com

Дріжджі

Досвідчені городники для підживлення розсади використовують дріжджі. Оскільки вони багаті на кальцій, рослини після їх застосування стають міцнішими і витривалішими.

Щоб приготувати добриво, візьміть 10 г сухих дріжджів (або 30 г пресованих) та розведіть у 10 л теплої води. Щоб дріжджі швидше спрацювали, додайте 4 ст.л. цукру. Приготовлену суміш поставте в тепле місце та залиште на кілька годин. Потім процідіть. Перед застосуванням розведіть розчин з водою (1:10). Мінус цього підживлення в тому, що воно може вимивати з ґрунту калій, тому його потрібно чергувати з іншим добривом, яке заповнюватиме нестачу цього важливого мікроелемента.

Трав'яний настій

Настій з кропиви та кульбаб наситить ґрунт калієм. Що приготувати настій із трав, подрібніть листя та стебла. Перекладіть їх у ємність до верху, але не утрамбовуйте. Залийте водою. Вона має повністю покрити трави. Залишіть на два тижні. Перед використанням трав'яного добрива, розведіть його з водою (1 л настоянки на 10 л води). Поливайте розсаду під коріння.

Деревна зола

Підживлення для розсади із золи насичує ґрунт калієм. Для приготування вам знадобиться 1 ст. деревної золи та 2 л гарячої води. З'єднайте ці два компоненти та залиште на 24 години. Через добу настій процідіть. Це добриво можна чергувати з дріжджовим, наприклад один раз на місяць поливайте розсаду добривом з дріжджів, один раз (через два тижні) - калієвим з золи.

Читайте також: Чим поливати розсаду, щоб виросла міцна і здорова: рецепт натурального добрива.

Фото: pixabay.com

Бананова шкірка

Бананова шкірка - джерело калію, тому є чудовим народним засобом для приготування підгодівель для розсади. Візьміть шкірки 2-3 бананів, наріжте їх на невеликі шматки і перекладіть у трилітрову банку. Залийте водою до верху і залиште при кімнатній температурі на три дні. Перед використанням банановий розчин процідіть.

Яєчна шкаралупа

Шкаралупа з яєць багата на кальцій і часто використовується городниками для приготування підгодівлі для розсади. Для кращого ефекту вона використовується разом із банановою шкіркою. Для приготування добрива вам знадобиться: шкірка одного банана та шкаралупа двох яєць. Бананову шкірку наріжте, шкаралупу висушіть і подрібніть. Перекладіть у ємність, залийте водою (1 л) і залиште настоюватися. Через два-три дні розчин процідіть.

Цибулеве лушпиння

Щоб приготувати добрива для розсади з лушпиння цибулі, вам знадобиться: лушпиння цибулі (1 ст.) і вода (2 ст.). Перекладіть у каструлю та поставте на вогонь. Доведіть до кипіння і одразу знімайте з плити. Залишіть настоюватися на два дні. Перед застосуванням розчин цибулі процідіть і розведіть водою у співвідношенні 1:10. Підживлюйте рослини не частіше ніж один раз на тиждень.

Фото: pixabay.com

Чайна заварка

Для приготування підгодівлі із заварки, візьміть використане та висушене чайне листя (2 ч.л.) та воду (0,5 л). З'єднайте та залиште на два дні. Коли суміш настоїться, процідіть її та підживіть розсаду (1 ст.л. під кожну рослину). Чайна заварка багата на калій, цинк, марганець, хром, і чудово підійде для розсади перцю та помідорів.

Картопляний відвар

Візьміть очищену картоплю, залийте водою та відваріть приблизно 20 хвилин. Далі настій з картоплі процідіть та остудіть. Перед тим, як поливати розсаду, додайте краплю йоду. Поливайте під коріння.

Фітогормони

Щоб прискорити ріст розсади та утворення кореневої системи, покращити приживання рослин після пікірування городники часто використовують фітогормони. Найбільш відомі - Епін, Гетероауксин, Коренестім.

Фото: pixabay.com

Раніше ми розповідали, коли і чим підживлювати розсаду помідорів, щоб вона була міцною та здоровою.

Цікаві новини для вас:

Новини партнерів

Читайте також

Просто тануть у роті: рецепт ніжних реберець, томлених у червоному вині

Блогерка Світлана Левицька розповіла, як готувати ребра у червоному вині - за цим рецептом вони виходять дуже смачні і ароматні

В яких кольорах прикрасити ялинку на Новий рік-2025: найкращі ідеї до свята

Розповідаємо про головні тренди і найкращі кольори для прикрашання ялинки на Новий рік 2025 - рік Змії

Зустрічаємо Новий рік-2025: що поставити на стіл, щоб задобрити Змію

Розповідаємо, як зустрічати Новий рік 2025 - рік Змії, яка любить смачні страви, сімейну обстановку і спокій