RU  UA

Lifestyle

Пташка гнізда не в'є, дівка коси не плете: що не можна робити на свято Благовіщення

Головні заборони на 7 квітня

Благовіщення – важливе свято, яке в Україні більшість віруючих відзначають 7 квітня. Згідно з Євангелієм від Луки, цього дня архангел Гавриїл явився Діві Марії і оголосив, що вона була обрана для народження сина, якого назвуть Ісусом і який буде Сином Божим.

Вважається, що Благовіщення сталося у маленькому галілейському містечку Назарет близько 2000 років тому. Воно стало шанованим святом, але крім християнської історії та трактування Благовіщення також має і народні традиції, повір'я та заборони.

Читайте також: Як молитися на Благовіщення Пресвятої Богородиці про здоров'я та захист України.

Фото: Ікона "Благовіщення Присвятої Богородиці"

Що не можна робити на Благовіщення

Головна заборона на Благовіщення 7 квітня пов'язана з роботою на городі, яка вважалася великим гріхом. Люди давали землі відпочити та відпочивали самі: ходили до церкви, святили проскури у церкві, молилися за спасіння роду людського.

Заборонено шити, в'язати, ткати, вишивати, оскільки "нитка в руках може заплутати долю".

Збереглася приказка, що на Благовіщення "пташка гнізда не в'є, дівка коси не плете". Таким чином, крім шиття не слід стригтися і робити складні зачіски.

Не прийнято було на це свято брати і давати гроші в борг. Вважалося, що це може позбавити спокою та благополуччя у майбутньому.

Серед інших народних заборон – далекі подорожі та носіння обновок. Так само, як і в інші церковні свята, на Благовіщення не можна кричати, нецензурно лаятися, сваритися. Думки та вчинки мають бути добрими та спокійними.

Що стосується заборон у їжі, то на Благовіщення люди, які дотримуються посту, отримували деякі послаблення: під забороною було м'ясо і молоко, але риба дозволялася.

Читайте також: Благовіщення Пресвятої Богородиці: що можна їсти на велике церковне свято.

Фото: pixabay.com

Прикмети і повір'я на Благовіщення

Пов'язано зі святом Благовіщення багато вірувань та прикмет:

  • Вважалося, що якщо незаміжня дівчина піде за водою і побачить первоцвіт, цього року на неї чекає весілля.
  • Дівчата, які хотіли стати красивішими, опускали в миску холодної води первоцвіт і вмивалися.
  • Якщо на Благовіщення сонце світить до обіду, а потім погода стає похмурою, слід було чекати на ранній врожай. Якщо навпаки – на пізній.
  • Погода на Благовіщення була прогнозом на Великдень, а також на кінець місяця.
  • Передбачали погоду і по мокрому рушнику. Його вивішували надвір у ніч перед Благовіщенням. Якщо рушник встигав висохнути до ранку, рік вважали врожайним. Якщо залишався вологим, чекали на звичайний урожай. Якщо рушник був мокрим або замерзав, слід чекати мокрого літа.
  • На Благовіщення спостерігали за ластівками: якщо птахів не було, весна мала бути холодною.

Раніше ми ділилися привітаннями на Благовіщення у віршах та прозі.

Цікаві новини для вас:

Читайте також

Як правильно висаджувати помідори у ґрунт і що покласти у лунку, щоб гарно прижилися

Как посадить рассаду помидоров в открытый грунт, если она вытянулась - советы огородникам с видео, удобрения для томатов

Як одягнути донечку на випускний в садочок: стильні образи для маленьких модниць

Какие фасоны платьев и варианты декора на них присмотреть для девочек для выпускного в детском саду, чтобы выделяться из толпы

Потрібна інша упаковка: які продукти в жодному разі не можна зберігати у пакетах

Какие овощи, фрукты, зелень и другие продукты не следует отправлять на хранение в полиэтиленовые пакеты, а также что использовать для этого