Огірки вимагають правильного догляду, адже якщо не знати правил поливу та підживлення, можна отримати гіркий врожай. У цьому матеріалі розповімо, як поливати огірки, щоб не гірчили та які добрива вносити під час періоду вегетації.
Чому огірки гірчать?
Батьківщина огірків - тропічні ліси Індії, де є вологий і мало мінливий клімат. Тому важливо забезпечити рослині схожі умови. Якщо при вирощуванні овочів дати їм мало вологи, не звертати уваги за стрибки температур, то огірки стануть накопичувати кукурбітацин - органічна речовина, що має гіркий смак.
Незважаючи на неприємний смак, кукурбітацин дуже корисний, оскільки має потужний протизапальний ефект, має антимікробні та протипухлинні властивості. Але все ж таки їсти гіркі огірки неприємно, тому ми завжди перевіряємо їх перед тим, як покласти в салат.
Як вирощувати огірки, щоб не були гіркими
1. Дотримуйтесь температурного режиму. Насамперед забезпечте тепло кореневій системі, а потім листям.
2. Не допускайте потрапляння прямих сонячних променів. Огірки люблять розсіяне світло, тому їх часто садять поряд із кукурудзою або біля плодових дерев, які створюватимуть тінь.
Читайте також: Чим кропити огірки від хвороб: дієві засоби, які захистять урожай від загибелі.
3. У теплу погоду поливайте огірки теплою водою, щоб уникнути перепадів температур. Досвідчені дачники використовують для поливу воду, що прогріта на сонці.
4. Слідкуйте за тим, щоб ґрунт завжди був вологим. У суху погоду огірки потрібно поливати щодня, а у спекотні дні – вранці та ввечері. Підтримувати вологий мікроклімат у посушливий період можна дощуванням через дрібні насадки.
5. При різкому похолоданні огірки потрібно вкрити, використовуючи лутрасил, плівку та інші матеріали. Через різкий стрибок температури плоди можуть гірчити.
6. У холодну погоду огірки підживлюють золою або мінеральними добривами, які містять мікроелементи. Головне, вносити підживлення вчасно і дотримуватися пропорцій, оскільки огірки можуть гірчити й через надлишок азоту в ґрунті.
Раніше ми розповідали, чим підживлювати огірки після сходів: рецепти натуральних добрив для поливу.