Лайм

Чим кропити огірки від хвороб: дієві засоби, які захистять урожай від загибелі

Досвідчені садівники точно знають ці методи

Щоб отримати багатий урожай огірків наприкінці літа, рослини на городі слід не лише періодично підживлювати натуральними добривами, а й стежити, щоб на них не з'явилися шкідники, як, наприклад, павутинний кліщ. theLime підібрав кілька дієвих засобів, які захистять урожай від загибелі.

Фото: pinterest.com

Борна кислота

Якщо ви помітили, що верхівки та молоді листочки огірків почали жовтіти, це означає, що рослинам не вистачає бору. Щоб виправити дефіцит цього мікроелемента, потрібно провести обприскування борною кислотою, провівши позакореневе підживлення по листю.

Для цього розчиняємо 5 г порошку в 10 л води (спочатку робимо розчин у 1 л гарячої води для кращого розчинення речовини). Обприскуємо огірки до цвітіння та під час нього з перервою 7-10 днів. Борна кислота також посилює імунітет огірків до гнилі та стійкість до спеки.

Бордоська суміш

Під час формування зав'язі огірки можуть заразитися грибковими хворобами. Щоб не допустити цього, потрібно провести обприскування огірків препаратами, що містять мідь. Найпоширеніший серед народних засобів – мідний купорос.

Якщо на листі огірків є білі, жовті, руді плями (борошниста роса, пероноспороз, антракноз) – обприскуємо рослину бордоською рідиною. Ця суміш допомагає на всіх стадіях розвитку, навіть за появи гнилі на плодах. Обприскування 1% розчином мідного купоросу слід проводити 1 раз на тиждень, але не пізніше 10-14 днів до збирання врожаю.

Читайте також: Ростимуть де завгодно: як вирощувати огірки в горщиках та контейнерах.

Марганцівка

Ця речовина містить марганець і калій, вона добре впливає на імунітет і ріст рослин, маючи ще й властивості, що знезаражують.

При загрозі появи борошнистої роси та інших грибків на огірках необхідно окропити їх 3% розчином марганцівки. Крім цього, марганцівкою обробляємо і ґрунт, і опори для огірків (а також стінки теплиці). Обприскувати марганцівкою потрібно тричі протягом 10 днів.

Молочна сироватка

Сироватка зміцнює імунітет рослини завдяки молочнокислим бактеріям та амінокислотам у ньому. Також вона утворює плівку на листі, яка захищає від спор грибів.

Якщо ознаки борошнистої роси або пероноспорозу вже з'явилися на рослині у вигляді білих та жовтих плям, тоді уражене листя зрізаємо, а саму рослину та сусідні обприскуємо сумішшю сироватки з йодом. Для приготування суміші в 9 л води виливаємо 1 л нежирної сироватки і додаємо 3 краплі йоду.

Фото: pixabay.com

Цікаві новини для вас:

  1. Кропива як добриво: як приготувати корисне підживлення для овочів і полуниці.
  2. Доступний аптечний засіб допоможе відлякати колорадського жука без хімії.
  3. Молоко – корисне добриво для квітів і рослин на городі: як його використовувати.

Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнавайтеся про них швидше.

Новини партнерів

Читайте також

Канал "СТБ" повідомив про рекордну кількість анкет після оголошення імені нового "Холостяка"

Творці Холостяка повідомили про велику кількість анкет після того, як оголосили ім'я нового героя Олександра Терена

"Суспільне" заперечило слова alyona alyona про штраф для української делегації на "Євробаченні-2024": що відомо

Суспільне Мовлення спростувало заяву alyona alyona про штраф української делегації за футболки з закликами звільнити військовополонених

Найбільша цінність мого життя: співачка Lama у День сім'ї показала романтичну світлину з коханим

У День сім'ї 2024 в Україні співачка Lama показала фото зі своїм обранцем Романом та висловилася про сімейні цінності