Досвідчені городники знають, щоби отримати врожай помідорів, потрібно докласти чимало зусиль. Це вибаглива культура і просто так плодами не дякує. Тому при вирощуванні томатів важливо дотримуватися всіх етапів догляду: полив, підв'язування, пасинкування, захист від хвороб, підживлення та обприскування. Для останнього в аматорських городах часто застосовують народні засоби, один з них – борна кислота. Завдяки обробці кущів борною кислотою можна збільшити родючість томатів. Розповідаємо, як приготувати розчин та як правильно проводити процедуру.
Читайте також: Чим кропити помідори від фітофтори: найкращі народні методи та біопрепарати.
Борна кислота для помідорів
Якщо ви помітили, що зав'язі на кущах немає або вона відпадає, повільно росте і жовтіє листя, помідори починають кущитися, ріст сповільнюється - все це ознаки того, що рослині не вистачає борної кислоти.
Як кропити помідори борною кислотою
Для позакореневого підживлення вам знадобиться: борна кислота (10 г) та гаряча вода (10 л). Розведіть розчин в окропі, охолодіть, після чого обприскуйте рослини.
Ще один народний рецепт на основі борної кислоти: вода (10 л), йод (5 крапель) та борна кислота (5 г). Змішайте всі інгредієнти, потім цим складом покропіть кущі.
Якщо помідори повільно ростуть саме через дефіцит бору, приготуйте розчин: борна кислота (0,2 г), вода (1 л). Внесіть підгодівлю під корінь, намагаючись не торкатися листя та стебла.
Окрім класичних методів існує ще один популярний рецепт. Вам знадобиться:
- вода (10 л);
- борна кислота (10 г);
- марганцівка (3 г);
- йод (30 крапель).
Борну кислоту, марганцівку та йод розведіть у воді. Приготованим розчином обприскуйте помідори не частіше, ніж через кілька тижнів після попереднього підживлення. Процедуру слід проводити в суху погоду вранці або ввечері, коли немає спеки.
Раніше ми розповідали, що робити у випадку вершинної гнилі томатів.