Конденсат на вікнах виникає, коли тепле вологе повітря контактує з холодною поверхнею, наприклад віконним склом. Якщо рівень вологості у приміщенні високий, а також існує значна різниця температур усередині та зовні, ймовірність запотівання вікон зростає.
Постійна присутність конденсату - серйозна проблема, яка може призвести до вогкості та росту плісняви. Видання Express.co.uk назвало прості способи уникнути його виникнення без ремонту вікон.
Читайте також: Чим протирати вікна, щоб вони не запотівали: 4 ефективні засоби.
Відкривайте штори на ніч
Закриті щільні штори - гарний захист від протягів, але вони також не дають нагріватися вікнам. На холодному склі конденсат утворюється з більшою ймовірністю. Якщо ж тримати штори відкритими вночі, температура скла буде ближче до кімнатної, і вікна не запотіватимуть так сильно.
Відчиняйте вікна на кухні, коли готуєте
Використання чайника, каструль і сковорідок на кухні робить повітря теплішим і вологішим. Експерти рекомендують прочиняти вікна, щоб забезпечити вентиляцію і вихід теплого повітря. Так конденсат не осідатиме на склі, і проблема вогкості трохи покращиться.
Не вмикайте опалення на повну
Постійні перепади температури у приміщенні посилюють проблеми з конденсатом на вікнах. Оптимальним варіантом буде підтримка стабільної, але не надто високої температури, щоб скло не переохолоджувалося і не нагрівалося надто швидко. Постійний помірний обігрів запобігає утворенню конденсату.
Читайте також: Як знизити вологість у приміщенні, щоб не потіли вікна: прості лайфхаки та поради.
Серед інших рішень проблеми запітнівання вікон – використання витяжки на кухні та у ванній кімнаті для видалення зайвої вологи. Осушувачі також можуть зменшити вологість повітря.
Якщо проблема не вирішується, можливо, необхідно звернутися до фахівців і покращити ізоляцію вікон. Це необхідно, щоб зменшити різницю температур між внутрішньою та зовнішньою поверхнями вашого вікна.
Раніше ми розповідали, як зробити засіб від грибка на стінах своїми руками.