Пилосос – незамінна побутова техніка, яка дуже допомагає у прибиранні оселі. У сучасному світі з'явилися ще й інтелектуальні девайси, здатні самі очистити квартиру. Однак є сміття, яке може нашкодити й ручному помічнику, й роботу-пилососу. Експертка з прибирання Керолайн Соломон розповіла виданню Best Life, що не можна пилососити, а краще прибрати вручну.
Читайте також: Не викидайте ці предмети в унітаз, щоб не спровокувати серйозного засмічення.
Сода
За словами експертки, харчову соду в жодному разі не можна пилососити, оскільки згодом її частки можуть засмічити фільтр. Забитий фільтр може зменшити ефективність роботи пилососа і навіть пошкодити двигун.
Замість цього використовуйте старомодний віник, щоб підмісти харчову соду, яка розсипалася. І не викидайте її. Соломон пояснює, що можна змішати харчову соду з лимонним соком, щоб отримати засіб для чищення, який видаляє плями і освітлює кахель.
Уламки скла
Це може здатися очевидним, але уламки скла ніколи не слід прибирати пилососом, незалежно від того, який у вас пилосос - без мішка або з мішком.
"Підметайте скло, оскільки воно може пошкодити нутрощі вашого пилососа", - радить Соломон.
Прибирати скло пилососом можна лише в тому випадку, якщо у вас ручний пилосос без гнучкого шлангу. І завжди слідкуйте за тим, щоб ваші очі, руки та ноги були захищені від попадання сміття.
Рослини та ґрунт
Щоб прибрати опале листя або землю завжди використовуйте віник. За словами експертки, велика кількість листя та ґрунту може засмічити пилосос.
Крім цього, прибирання пилососом землі з килимових покриттів може залишити плями, які не змиваються. У цьому випадку дайте вологій землі висохнути, а потім зберіть ложкою якомога більше розсипаного ґрунту. Потім можна "скористатися пилососом, щоб увібрати неподатливий бруд і точково обробити стійкі плями".
Косметика
Як і харчова сода, частки косметики дуже малі і можуть засмічити пилосос або навіть розплавити нутрощі приладу. Крім цього, тепло від пилососа може призвести до того, що плями від косметики вберуться в підлогу.
Читайте також: Народні замінники побутової хімії: які "бабусині" засоби допоможуть у прибиранні.
Попіл та пил з каміна
Експертка каже, що попіл і пил з каміна можуть бути небезпечними для пилососів, оскільки в них немає відповідного фільтра.
Зазвичай попіл довго залишається гарячим, й іноді на його остигання йде кілька днів. Побутові пилососи виготовлені з матеріалів, які можуть плавитися, і в них зазвичай повно горючих матеріалів, таких як папір та пил.
Дізнайтеся, чому не варто тримати відро для сміття в кухонній шафці.