У березні редиску вже можна сіяти на грядках: якщо температура ґрунту прогрілася до +5°С, насіння проросте. Не боїться редиска і короткочасних заморозків до -5°С, але враховуючи, що в Україну наприкінці березня 2024 року прийде аномальне тепло, затягувати з посадкою не варто.
Читайте також: Як пікірувати розсаду перцю та баклажанів: покрокова інструкція з відео.
Посадити редиску у відкритий ґрунт зовсім не складно, а щоб отримати міцні сходи та багатий урожай, потрібно знати кілька секретів досвідчених городників. Про них докладніше розповіла авторка YouTube-каналу про городництво "Півтори сотки".
Редиска любить пухкий ґрунт. Скопавши грядку, варто додати до неї трохи біогумусу – органічного добрива, яке є продуктом переробки відходів сільського господарства дощовими черв'яками та бактеріями.
Проведіть рядки для посадки насіння на відстані приблизно 8 см один від одного. Глибина рядків має бути близько 2-3 см (не більше).
Читайте також: Що робити з розсадою помідорів, яка витягнулася: швидкий спосіб її зміцнити.
Пролийте рядки розчином фітоспорину – популярного біофунгіциду, який городники використовують для профілактики та лікування грибкових та бактеріальних хвороб рослин.
Розчин фітоспорину готують так: 1 ст. ложку препарату розводять у 2 ст. ложках теплої кип'яченої води, перемішують. Отриманий "маточний" розчин (концентрат) використовують для виготовлення робочого розчину фітоспорину. Для цього 1 ч. ложку концентрату розводять в 1 л теплої кип'яченої води. Цим робочим розчином полийте ґрунт перед посадкою насіння редиски у відкритий ґрунт.
Насіння редиски розкладіть на відстані 5 см одне від одного, в якості "лінійки" можна використовувати сірникову коробку. Присипте насіння землею і чекайте сходів.
Також наприкінці березня можна сіяти у відкритий ґрунт салати, моркву, пастернак та інші культури.