Різноманітні добрива та стимулятори росту рослин є дуже ефективними та простими у використанні. Садівники та городники часто використовують народні засоби, які допомагають вирощувати гарний урожай. theLime розбирався, які природні стимулятори росту можна виготовити з найпростіших інгредієнтів.
Про це пишуть Сільські Вісті.
Читайте також: Існують чіткі правила: як правильно вносити добриво з попелу, щоб не нашкодити рослинам.
З кропиви
Кропива - джерело корисних речовин
До складу кропиви входить калій, кальцій, магній, селен, фосфор, мідь, магній, залізо і багато інших корисних речовин, які потрібні для підживлення рослин. Є у кропиві й цінний вітамін групи К.
Стимулятор з кропиви варто зібрати до фази утворення насіння. Стебла треба висушити та подрібнити.
У літровій ємності жменю висушеної та подрібненої кропиви залити теплою водою. Настоювати протягом тижня до появи бродіння, періодично помішуючи.
В ємність можна додати трохи звичайних дріжджів у співвідношенні 1:20. Готовим стимулятором із кропиви треба раз на сім днів поливати рослини під корінь.
До цього розчину можна додавати й інші рослини (попередньо висушивши), зокрема зелень кульбаби, полин, ромашку, деревій, грицики тощо.
Із цибулиння
Лушпиння цибулі використовують у різних сферах
Природний стимулятор на основі цибулиння є дієвим засобом, який добре впливає на проростання насіння та розвиток розсади.
Дві повні жмені лушпиння треба залити одним літром окропу. Цей розчин слід добре перемішати, залишивши настоюватися протягом трьох днів.
З яєчного білка
Білок також використовують для стимуляції росту рослин
Яйця також можна використовувати як стимулятор росту для декоративних рослин і квітів. Достатньо взяти два яєчні білки і розвести їх у склянці (200 мл) теплої води. Розчин треба настоювати протягом семи днів, а потім додати 2 л води.
На основі меду
Рецепт приготування стимулятора з використанням меду також дієвий. У склянку з теплою водою (200 г) треба покласти дві чайні ложки меду та розмішати до повного розчинення. Через двадцять хвилин природний засіб для замочування насіння можна використовувати.
- Раніше ми писали, коли краще викопувати тюльпани.