Лайм

Яка помилка дачників призводить до появи фітофтори, борошнистої роси та інших хвороб овочів

Уникайте надмірного підживлення

Щоб отримати багатий урожай, рослини на грядках слід підживлювати. Досвідчені дачники знають безліч народних засобів, які захищають помідори, огірки, капусту та інші культури від хвороб та шкідників. Однак у цій справі важлива помірність, особливо коли йдеться про азотні добрива. Про це йдеться у публікації газети "Сільські вісті".

Читайте також: Дріжджі для підживлення помідорів: як розводити та використовувати на городі.

Фото: pixabay.com

Азотовмісні добрива справді підвищують урожайність культур. Серед них - перегній, сечовина, курячий послід, компости, а також концентровані мінеральні добрива, наприклад, аміачна селітра. Якщо часто використовувати їх для поливу огірків і томатів, азот у соку рослин привабить білокрилку та попелицю. Також такі культури стають уразливими для фітофтори, борошняної роси та сажистого грибка.

Читайте також: Чим підживити низькорослі томати після висадки в ґрунт: поради досвідченого городника.

Найгірше надлишок добрив сприймають тепличні рослини. Щоб їх не занапастити, слід частіше змінювати добрива, надавати перевагу органіці: попелу, перегною, настою компосту. Такі натуральні підживлення багаті на поживні речовини, але не такі концентровані, і менше закислюють грунт.

Інша небезпека частих підживлень - стимуляція надмірного росту бадилля та листя. Так кущі томатів, картоплі, огірків чи гарбуза будуть дуже пишними, але плоди не зможуть вирости та дозріти, адже всю енергію рослина витрачатиме на зелень.

Як правильно вносити добрива

1. Слідкуйте за погодою та плануйте підживлення під час низки сонячних днів. Так поживні речовини швидше засвояться, а не залишаться в рослинах у небезпечній концентрації.

2. У середині літа азотні підживлення рекомендують припиняти. Це стосується більшості овочевих культур.

3. Правильно розводьте добрива. Замість одноразового поливу концентратом краще використовувати розведений розчин із проміжком через день.

4. Під час підживлення рослин грунт має бути вологим. Це знизить концентрацію поживних речовин і рослина не постраждає. Досвідчені садівники поливають овочі до та після внесення добрив.

Дізнайтеся також, чому баклажани виростають гіркими: помилка багатьох дачників.

Цікаві новини для вас:

Новини партнерів

Читайте також

Чому жовтіє листя огірків: причини і народні способи рятування врожаю

За допомогою яких народних засобів можна зупинити процес пожовтіння листя на огірковому бадиллі, як правильно вносити підживлення  

Як видалити кісточки з вишень і черешень, щоб ягоди залишилися цілими: корисний лайфхак

Як за допомогою лійки для переливання рідин та коктейльної трубочки можна швидко видалити кісточки з вишень або черешень

Як збільшити розмір головок цибулі за допомогою простого підживлення у червні

Підживлення цибулі курячим послідом або калієм допоможе збільшити розмір головок - відео, як розводити добрива та поливати грядки