У прохолодні осінні вечори, прийшовши додому після важкого робочого дня, як ніколи хочеться відчути затишок і тепло. І якщо ви вже не раз робили вітамінні чаї з обліпихою, рекомендуємо звернути увагу на незвичний чай із бананів. theLime вирішив розібратися, як його зробити в домашніх умовах, а також дізнався про його корисні властивості та побічні ефекти.
Зазначимо, що для приготування цього напою використовують як плоди бананів, так і їх шкурки.
На один літр рідини знадобиться 5-6 шкурок від банана. Щоб зробити найбільш корисний чай, використовуйте для нього шкірку, що залишилася від дуже стиглих бананів, з чорними плямами.
Для приготування напою візьміть невелику каструлю, закип'ятіть воду і опустіть туди шкурки. Для смаку можна додати дрібку кориці. Варіть приблизно 10 хвилин на середньому вогні, а потім процідіть його і дайте охолонути.
Які ж корисні властивості цього напою?
Банановий чай, мабуть, найбільш відомий своїм змістом калію, який сприяє здоров'ю серця і може знизити ваш кров'яний тиск.
Також банани містять вітаміни А і С, які діють як антиоксиданти і сприяють зміцненню імунітету.
Бананова шкірка має потужні антиканцерогенні сполуки. Крім цього, вона може похвалитися антимутагенним і цітопротекторним ефектом. Все це сприяє зниженню ризику розвитку раку.
Триптофан, серотонін і дофамін в банановому чаї допоможуть поліпшити процес засипання, а також знизять частоту виникнення безсоння.
Якщо ви страждаєте перепадами настрою і депресіями - то вам також допоможе чай з бананів. Допамін і серотонін, які містяться в цьому фрукті, допомагають врегулювати рівень гормонів і підвищують настрій.
Банановий чай вирішить проблеми з травленням - а все завдяки калію та магнію, які оптимізують функцію гладких м'язів, що важливо в травному тракті.
Завдяки значній кількості нерозчинних і розчинних волокон, бананова шкірка здатна знизити рівень шкідливого холестерину.
Також існує думка, що такий напій буде сприяти схудненню. Справа в тому, що банани багаті розчинною і нерозчинною клітковиною. Відомо, що ці два типи клітковини уповільнюють травлення, пригнічують апетит і покращують обмін речовин.
Однак дієтологи не радять захоплюватися цими віяннями, так як надлишок бананів і чаю з них може привести до сумних наслідків.
Побічні ефекти вживання бананового чаю включають нудоту, блювоту, розлад шлунка і гіперкаліємію (високий вміст калію).
Людям з хронічними захворюваннями нирок слід бути обережними і не вживати цей чай у великих кількостях. Так що пийте його в міру.
- Раніше ми розповіли про те, як приготувати ароматний глінтвейн зі шматочками фруктів.
- Читайте також на theLime про корисні рецепти з калиною в сезон простудних захворювань.
Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал theLime та дізнавайтеся про них швидше.