21 вересня у Чернігівській області на кордоні з Росією відбувся обмін полоненими, у ході якого частина захисників "Азовсталі" в Маріуполі нарешті опинилася вдома. 215 українських військових повернулися до рідних: 108 – бійців "Азова" та інших формувань.
Військовий психолог Андрій Козінчук розповів, що не варто питати у звільнених з полону військових, а які дії, навпаки, будуть доречними. На своєму YouTube-каналі "У моїй голові" експерт оприлюднив відповідне відеозвернення.
За словами спеціаліста, не слід боятися сказати захиснику, що ви радієте за нього чи навіть те, що хочете його обійняти. А от чого робити не варто, так це порушувати особисті кордони іншої людини та розпитувати про неприємні для неї речі.
Отже, що можна робити, а чого робити не слід?
- Перше – радіти.
- Друге – поважати кордони. Ні в якому разі не накидуйтесь на військових. Просто кажіть, що ви радієте.
- Не ставте питання, які ставити не варто. А саме: "Чи страшно там було?", "Що найгірше в полоні?", "А що з тобою росіяни робили?". "Що ви хочете від цих запитань? Почути цікаву історію?!" - коментує фахівець.
- Не бійтесь казати, що ви хочете обійняти захисників або що ви за них дуже радієте.
"Турбуйтеся про своє ментальне здоров'я і пам'ятайте, що полон – найжаливіша штука, яка тільки може бути. Отож, у своїй голові не будьте в полоні, добре?" - підсумував психолог.
- Раніше Андрій Козінчук розповів, як спілкуватися з тривожними рідними, які постійно "накручують".
- Також військовий психолог поділився, що робити, якщо не можеш "донатити" на ЗСУ. Бути корисним можна навіть без грошей.
Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнавайтеся про них швидше.