Напередодні весни чимало господинь розпочали підготовку до дачного сезону. Хтось вирощує вдома розсаду, закуповує насіння і замислюється над тим, як розмножувати ту чи іншу рослину без шкоди для неї. І якщо у вас є квітник із кущами троянд, радимо вчасно їх обрізати та удобрити. theLime підібрав прості рекомендації, як це зробити, для садівників-початківців.
Насамперед необхідно зняти укриття – агроволокно, тирсу, гілки, – у якому зимували троянди. Це краще зробити ранньою весною, з приходом стабільної плюсової температури. Приблизно через 4-6 днів після цього можна починати обрізку, щоб потім кущі радували пишним цвітінням.
Коли потрібно підрізати троянди?
Як правило, це роблять у березні-квітні, коли на вулиці вже досить тепло та сонячно, а також набухають бруньки на кущах. Проводити обрізку краще у сонячний день. Для цього знадобиться гострий чистий секатор, який попередньо потрібно знезаразити у розчині марганцівки, щоб рослини не захворіли.
Існує кілька видів обрізки троянд:
- санітарна (це зрізання пагонів, що погано перезимували: почорнілих, побурілих, з коричневими плямами так званого інфекційного опіку);
- омолоджуюча (обов'язкове видалення старих пагонів для того, щоб на їхньому місці виросли нові);
- формуюча (потрібна, щоб сформувати правильну вазоподібну форму троянди, спрямовану до сонця);
- стимулююча (необхідна для слабких пагонів, щоб змусити троянду випустити нові).
Як правильно обрізати троянди навесні?
1. Спочатку видаляємо всі старі, сухі, слабкі та підмерзлі пагони, щоб троянди не витрачали на них свої сили.
2. Обрізаємо також криві та дрібні гілки, що ростуть усередину куща, щоб уникнути загустіння чагарника.
3. Зріз робимо трохи вище за бруньку (приблизно на 5-7 мм) під кутом 45 градусів – він повинен бути спрямований так само, як і брунька, а після обрізки обробляємо його садовим варом. Потрібно залишити від 2 до 6 бруньок на кожному сильному пагоні.
Різні види троянд вимагають різної обрізки. Так, троянди патіо обрізають на висоту понад 40 см, а чайно-гібридну троянду – на висоту 20-25 см від рівня землі. Також розрізняють коротку (сильну), середню (помірну) і довгу (слабку) обрізку. Ступінь обрізки залежить від групи, до якої належить та чи інша троянда. Якщо ви - новачок у цій справі, радимо звернутися за консультацією до досвідченого садівника.
Коли та як удобрювати троянди?
Після обрізки потрібно приділити особливу увагу процесу підживлювання троянд або, щоб вони надалі цвіли і не хворіли, а також перезимували.
Багато садівників відразу після того, як розтанув сніг, розкладають біля кущів троянд кінський гній, а після обрізки кущі та ґрунт навколо них обприскують однопроцентним розчином мідного купоросу.
Зазначимо, що оптимальним вважається проведення двох кореневих та одного листового підживлення.
В ідеалі ж троянди треба удобрювати чотири рази за весняно-літній сезон:
- Раніше ми розповіли, чому пропадає спатифілум і як урятувати рослину.
- Читайте також на theLime, як правильно доглядати за кактусом.
1. Перший – відразу після обрізки. Це має бути комплексне мінеральне добриво з азотом, а за тиждень – органічне добриво (настій із трав, гній).
2. Другий – після того, як троянда випустила бутони. Як добрива використовують калій із додаванням золи.
3. Третій – після першої хвилі цвітіння, щоб кущі змогли відновити свої сили.
4. Четвертий – наприкінці серпня, щоб зміцнити стебла та коріння (це гарантує, що кущі переживуть зиму).
Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнавайтеся про них швидше.