Якщо восени обрізати кущі малини можна щомісяця – і у вересні, і в листопаді, то навесні з цим краще довго не затягувати. Вся справа в тому, що як тільки пригріє перше весняне сонечко, відразу прокинуться патогени і шкідники, які можуть нашкодити врожаю.
Вкрай важливо обрізати малину вчасно. Для цього є кілька важливих причин: менше шкідників, менше хвороб, краще харчування (не доведеться витрачати масу сил і поживних речовин на вирощування непотрібних пагонів), краще забезпеченість водою (чим більше пагонів, тим більше листя), краще освітленість (у сильно загущених посадках малині може бракувати світла). theLime дізнався, як правильно обрізати малину, а також, як потрібно за нею доглядати після цього.
Як правильно обрізати малину?
- Вирізати треба пагони, які дали врожай минулого року.
- Тонкі та ослаблені стебла теж краще прибирати, залишаючи лише найстійкіші.
- Хворі (викривлені, з потовщеннями) необхідно обрізати, оскільки вони є ознаками хвороб і шкідників.
- Зайві пагони – на 1 кв. м ділянки має бути 10–12 пагонів. У такому разі малина добре ростиме і даватиме щедрий урожай. Решту (зайве) необхідно прибрати.
- Вирізати треба врівень із ґрунтом, але ще краще трохи нижче – секатором це можна зробити легко та швидко.
- Крім того, до обрізки малини варто приступати тільки після того, як зійде сніг.
Як удобрювати малину?
Після обрізки малина активно нарощує зелену масу, що означає, що їй потрібно багато поживних речовин. Удобрювати домашні ягоди найкраще у квітні, після того, як розтане сніг. Для цього під кущами необхідно рівномірно розкидати 3 ст. ложки сечовини на 1 кв. м і зверху пройтися граблями.
Друге підживлення необхідно робити восени, наприкінці жовтня: під кущі насипати піввідра перегною або компосту на 1 кв. м. Двох підживлень малині буде цілком достатньо.
- Дізнайтеся, як обрізати і удобрити троянди навесні. theLime підібрав прості рекомендації, як це зробити, для садівників-початківців.
Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнавайтеся про них швидше.