У цей складний воєнний час необхідно знати, як допомогти собі та близьким людям. Лікар-психіатр, кандидат психологічних наук Спартак Субота розповів про способи, які допоможуть мінімізувати стрес для дитини та впоратися зі складною ситуацією.
За словами фахівця, дитина, переживши насильство по відношенню до себе, членів сім'ї або ставши свідком нанесення ран іншим людям, відчуває такі ж сильні почуття, як і дорослі. Про це Субота повідомив у своєму профілі у Instagram.
Лікар-психіатр, кандидат психологічних наук Спартак Субота
На тлі поточних подій у дитини можуть виникнути такі проблеми:
- страх повторення події
- руйнування ілюзії справедливості світу
- відчуття безпорадності
- страх власних неконтрольованих емоцій
- почуття провини
- у малюка може зафіксуватися у пам'яті картина події. Він буде знову і знову представляти найстрашніші моменти того, що сталося (наприклад, понівечених, поранених людей або людини, яка напала на нього).
Діти, які пережили психотравмуючу подію, часто не бачать життєвої перспективи, втрачають інтерес до раніше привабливих для них занять. Пережита подія може стати причиною зупинки особистісного розвитку. Ось дієві поради від експерта, які допоможуть підтримати дитину і легше пережити події, які травмують:
- У Державній службі України з надзвичайних ситуацій (ДСНС) розповіли, як підтримати тих, хто піддається сильній паніці під час війни. Фахівці рекомендують дотримуватися простих правил: не знецінювати почуття близької людини, бути готовим вислухати її та проводити ще більше часу разом.
- 4 простих способи заспокоїтися та опанувати себе у стресовій ситуації. Перевірте ефективність цих практик на собі.
Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнавайтеся про них швидше.