Навіть найохайніша господиня хоча б раз у житті стикалася з різними забрудненнями на кухні, з якими допомагають впоратися народні засоби. І якщо ви вже знаєте, як без проблем почистити дверцята духовки від застарілого жиру, радимо також взяти на замітку кілька порад, як відмити решітку кухонної плити. theLime ділиться з вами простими лайфхаками.
Перед тим, як приступити до очищення, необхідно з'ясувати, з якого матеріалу зроблена решітка:
- емальовані решітки – гладкі та блискучі, вони бояться механічних пошкоджень;
- чавунні решітки дуже важкі, вони не терплять жорстких абразивів, агресивних миючих засобів та тривалого контакту з водою;
- cталеві решітки мають блискучу металеву поверхню, вони найневибагливіші.
Чавунні решітки погано взаємодіють з водою, а ось емальовані та сталеві перед обробкою краще на декілька годин замочити в гарячій воді, додавши до неї миючий засіб або харчову соду.
За допомогою яких засобів можна очистити всі види решіток газової плити?
Сода
Необхідно змішати харчову або кальциновану соду та воду до пастоподібного стану (співвідношення 1 до 2). Розподіляємо субстанцію по решітці та залишаємо приблизно на 60-90 хвилин. За цей час відбудеться елементарна хімічна реакція, в результаті якої жирові відкладення почнуть розчинятися. Після цього очищаємо скребком або губкою, промиваємо у воді та сушимо.
Нашатирний спирт
Через те, що нашатир має різкий запах, чистку найкраще проводити на відкритому повітрі. Викладаємо решітку в щільний пакет і рівномірно розпорошуємо нашатирний спирт по всій поверхні. Зав'язуємо та залишаємо в такому вигляді на ніч, після чого залишки нагару можна легко видалити звичайною ганчіркою.
Гірчичний порошок
Змішуємо суху гірчицю з водою до консистенції пасти. Наносимо суміш на прути, залишаємо на 1-2 години і змиваємо вологою губкою. Для посилення ефекту можна приготувати суміш із 3 ст. л. гірчичного порошку, такої ж кількості 9-відсоткового оцту та 1 ч. л. засобу для миття посуду.
Господарське мило
Ще один, перевірений часом метод – з використанням 72% господарського мила. Зазначимо, що він підходить лише для чавунних та сталевих решіток.
Для цього необхідно заздалегідь підготувати вогнетривкий посуд, в який можна повністю занурити решітки. Подрібнюємо на тертці брусок господарського мила, додаємо 150 мл канцелярського клею та воду. Опускаємо решітку в киплячу суміш і залишаємо на плиті приблизно на годину. Потім опускаємо її у холодну воду – нагар відійде разом із шаром клею.
Оцет
Впоратися з жиром та нагаром допоможе і 9-відсотковий оцет. Відправляємо решітку у ванну або іншу ємність, наливаємо оцет і залишаємо на 1,5-2 години. Потім проходимося по найбільш забрудненим місцям скребком і змиваємо все водою.
Щоб посилити ефект, можна скористатися духовкою та прокип'ятити решітку в піддоні з розчином 9% оцту протягом 2-3 годин.
- Раніше ми розповіли, як відмити індукційну плиту від жиру та нагару.
- Читайте також на theLime, як позбутися жиру в духовці за допомогою народних засобів.
Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнавайтеся про них швидше.