Заморожування - надійний метод, який допоможе зберегти майже всі корисні властивості у продуктах та продовжити термін їх придатності. Раніше ми розповідали, у чому можна заморожувати їжу та яка тара не підходить, а цього разу поділимося, як саме потрібно заморожувати овочі і фрукти на зиму.
У морозильній камері можна зберігати не лише сирі продукти, але й ті, що пройшли теплову обробку. Продукти і страви, що пройшли теплову обробку, перед заморожуванням слід охолодити.
Для заморожування підходять: овочі, молочні продукти, вироби з тіста, фрукти та соки з них.
Не рекомендується заморожувати: салати, сиру картоплю, редьку, редиску; з молочних продуктів - кефір; а також сирі яйця і страви, загущені крохмалем.
Що варто пам’ятати перед заморожуванням продуктів?
- Свіжі овочі та фрукти ретельно помийте та дайте воді стекти.
- Овочі можна заморожувати свіжі, варені, тушковані.
- Часник заморожуйте нечищеним, загорнутим у фольгу. Так він зберігатиметься кілька місяців.
- Столові буряки натріть на тертку і помістіть у поліетиленові пакети. Або зваріть коренеплоди, подрібніть їх на кубики чи пластинки та відправте до морозильної камери.
- Цвітну капусту розберіть на суцвіття і обов’язково проваріть кілька хвилин у підсоленій воді. Після чого швидко охолодіть та дайте воді стекти. Далі можна сміливо відправляти капусту до морозилки.
- Зелений горошок кладіть у морозилку сирим чи вареним (варити потрібно 4-5 хвилин).
- Баклажани заморожуйте і сирі, і у вигляді напівфабрикатів. Перед цим їх бажано подрібнити.
- Аличу і сливи ранніх сортів, у яких не відокремлюється кісточка, не бажано заморожувати. Почищені тверді сливи спершу заморозьте у лотку - так вони не злипнуться. Після чого морожені плоди складіть у поліетиленовий пакет і знову помістіть у камеру.
- Вишні, малину, суниці можете заморожувати як з цукром, так і без нього. На 1 кг ягід знадобиться 0,1-0,4 кг цукру. Малину і суниці заморожуйте цілими або перетертими. Цілі ягоди спочатку потримайте у камері в лотку, щоб не змерзлися між собою, а лише потім помістіть у контейнер або в поліетиленовий пакет. Вишні рекомендується також спершу потримати в лотку, а потім пересипати в пакет.
- Дізнайтесь, як правильно сушити яблука на зиму. Три простих способи знайдете тут.
- Також ми розповідали про п'ять простих способів, як заготовити зелень на зиму.
Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнавайтеся про них швидше.