Через війну, яка триває на території України майже півроку, дефіцит товарів та підвищення цін на них багато господинь цього року вирішили ретельно підготуватися до зими, а саме – заморозити фрукти та овочі та зробити різну консервацію. theLime вирішив докладніше розповісти, як довго і за яких умов її потрібно зберігати.
Перше правило домашньої консервації: усі овочі, фрукти, а також м'ясо необхідно ретельно промивати перед подальшою обробкою. Справа в тому, що на поверхні землі, у ґрунті та безпосередній близькості до овочів знаходиться бактерія Clostridium botulinum, яка найчастіше призводить до псування консервації та провокує страшну інфекцію – ботулізм. Цей мікроорганізм небезпечний тим, що витримує кип'ятіння протягом 3 годин при температурі 100°С. Ознаки ботулізму в консервації – це здута банка, утворення бульбашок.
Друге правило: всі банки та кришки для консервації повинні бути добре простерилізовані. Це можна зробити в каструлі, мікрохвильовій печі, мультиварці або в духовці.
Крім того, велике значення мають умови зберігання заготовок. Оптимальний температурний режим від +2 до +18°С в приміщенні без прямих сонячних променів. Термін зберігання – трохи більше 3-х років.
Що ще слід враховувати під час зберігання домашньої консервації?
1. Варення можна зберігати і більше 3-х років.
2. Компоти (абрикосовий, персиковий, вишневий) та інші заготовки з кісточками не рекомендують зберігати понад 6 місяців. Справа в тому, що при тривалому зберіганні в них утворюється синильна кислота, яка для людського організму небезпечна навіть у малих дозах.
3. Якщо на поверхні варення з'явилася пліснява – сміливо викидаємо всю банку у сміття. Деякі господині звикли знімати ложкою верхній зіпсований шар, а інше – вживати в їжу. Так робити не можна, адже грибок має міцелій – кореневище, за допогою якого він поширюється і може прорости навіть на дно банки.
4. М'ясні консерви слід зберігати при температурі від 0 до +20°С та вологості – 20%. Якщо витримано всі норми, тушонка може зберігатися до 5 років.
5. Під час приготування м'ясних консерв банки потрібно наповнювати м'ясом дуже щільно, щоб не залишилося місця для повітря. Стерилізувати найкраще в духовці за температури 200°С кілька годин. Потім слід закатати стерильними кришками.
6. Для продовження терміну придатності тушонки у банці обов'язково має бути зверху шар жиру. Тому в яловичу тушонку, в якій свого жиру недостатньо, зазвичай додають свинячий. У свинини навпаки – зайвий жир знімають, інакше тушонка буде занадто жирною.
7. Консервацію, яка зазнала термічної обробки (наприклад, ікру, лечо, варення тощо), можна вживати одразу.
8. Квашену капусту можна вживати вже через день, а мариновані помідори та огірки – за місяць. Якщо їх відкрити раніше, вони будуть малосольними.
9. На кожну заготовку бажано наклеїти невелику наклейку та вказати назву продукту та дату виготовлення.
- Раніше ми розповіли, що робити, якщо харчова міль зіпсувала сухофрукти.
- Читайте також на theLime, як просушити і підготувати льох до зими.
Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнавайтеся про них швидше.