Напередодні зимових свят батьки ламають голову над тим, що подарувати дитині на День святого Миколая та Новий рік. Важливо, щоб новорічний подарунок справді викликав позитивні емоції у малюка та був корисним у майбутньому. Сімейний психолог Марія Сичинська дала кілька корисних порад, які допоможуть полегшити непростий процес вибору.
"Починається сезон вибору подарунків. Що там в листі Миколаю чи Санті? Чи у вас в сім’ї без чарів? - Так чи інакше, подарунки будуть. І хочеться обрати їх мудро. Знаю: батьки здебільшого хочуть, щоб подарунок служив довго, а не лише у момент відкриття. Хоча момент відкриття - це теж важливо, бо це про емоції. Тож як обрати подарунок, який принесе класні емоції і водночас буде корисним?", - написала вона в Instagram.
Подарунки на Новий рік 2023: як обрати дитині
1. Психолог радить приділити особливу увагу врученню подарунка. Зробіть це у затишній атмосфері, будьте тут і зараз. Придумайте історію про те, які труднощі виникали у Санти чи Миколая під час вибору та доставки подарунка.
Читайте також: У Києві відкривається резиденція Святого Миколая: адреса та час роботи
2. Продумайте деталі. Шарудіння подарункового паперу, красиві стрічки, записка - це створює особливу атмосферу.
3. Не намагайтесь виміряти подарунок грошима. Часто олівці, пахуча ручка, блокнотик з улюбленим героєм, книга - це саме те, про що мріє дитина. До речі, канцелярія створює чудовий ефект "великого" подарунка.
4. Не бійтеся не виконати "замовлення". І Санта, і Миколай іноді не вгадують. Головне – атмосфера. До того ж, дошкільнята рідко знають, чого вони справді хочуть. Часто марять тим, що "у Андрія таке є" чи закохуються у товари з відеооглядів. Іноді обраний батьками подарунок буде дійсно кращим, ніж замовлений. Хоча не завжди.
5. Якщо дитина хоче, як вам здається, "дурницю" - дешеве, безглузде, нерозвиваюче - подумайте 1000 разів, перш ніж обрати щось інше. Можливо, саме ця дурниця стане класним подарунком. Зрештою, ви купуєте це дитині, а не собі.
6. Не поспішайте з гаджетами – малюкам дошкільного віку вони навряд потрібні. Зі школярами – за потребою.
7. Одяг, взуття та інші речі, які здаються класними батьками – лише за погодженням з дитиною. Зазвичай це не те, що дуже порадує. Хіба лише підлітків.
- Раніше ми розповідали, як зробити імбирне печиво до зимових свят. Спробуйте приготувати разом із діточками.
- Читайте також, як у новорічні свята створити чарівну атмосферу для дитини.
Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнавайтеся про них швидше.