Чимало досвідчених городників вже наприкінці зими починають замислюватися про те, що вони вирощуватимуть на заміській ділянці влітку. Тому заздалегідь готують ящики та ґрунт, де буде рости розсада, а також сіють овочі, наприклад, перець, або квіти. Однак багато хто з них стикається з поширеною проблемою – розсада переростає. theLime вирішив поділитися простими порадами, як її поливати і якого температурного режиму дотримуватися, щоб вона не витягувалася.
По-перше, слід дотримуватися простих правил поливу. Фахівці стверджують: якщо привчати сіянці від початку до мінімуму води, то рослини виростуть міцними. Якщо їх щедро "балувати" поливами, вони будуть високими, але водночас зніженими і тонкими.
Читайте також: Що робити, щоб розсада не витягувалася: поширені помилки та поради, як їх виправити.
По-друге, важливим є температурний режим. Як тільки з'являться перші паростки, з розсади знімають плівку і переміщають у прохолодне (15-17°С), але добре освітлене місце, наприклад, на вікно. Через 4-6 днів її повертають у тепле місце і потім підтримують температуру 20-25°С вдень і 16-18°С вночі. Дотримуватися цих рекомендацій у перші дні життя рослин дуже важливо: за дуже високих температур і вологості повітря розсада виростає занадто тендітною, а її коренева система буде слабкою.
- Раніше ми розповіли про топ-5 натуральних добрив для кімнатних рослин, про які ви не здогадувалися.
- Читайте також на theLime, чим підгодувати розсаду перцю, яка зупинилася і не росте.
Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнавайтеся про них швидше.