Квітнева погода стає теплішою, і власники собак проводять із ними більше часу на вулиці: відпускають гуляти у дворах та парках, виїжджають на природу за місто. Крім кліщів, які особливо активні в теплу пору року, небезпеку для чотирилапих друзів становлять деякі квіти. Ветеринарний лікар Джулі Базбі у своєму блозі розповіла, яких рослин варто уникати на прогулянках.
Нарциси
Більшість токсичних компонентів у нарцисах, таких як лікорин, оксалати кальцію та інші алкалоїди, знаходяться у цибулинах. Слідкуйте, щоб ваш улюбленець не викопував їх на клумбі. Токсичність нарцисів, зазвичай, помірна. Квіти можуть викликати у собаки подразнення порожнини рота та посилене виділення слини, блювання, діарею, зниження кров'яного тиску, аритмію.
Конвалії
Токсини в конвалії дуже сильнодічі і можуть бути смертельними для собак. Незважаючи на їх, здавалося б, безневинний вигляд, квіти містять глікозиди, що впливають на електричну активність серця собаки. Це може призвести до таких ознак отруєння, як блювання, діарея, уповільнення серцевого ритму, низький кров'яний тиск, судоми.
Читайте також: Якими овочами можна годувати собаку, а які можуть нашкодити улюбленцю.
Тюльпани та гіацинти
Ще два види красивих квітів – тюльпан та гіацинт (на фото - бузкового кольору). Вони містять однаково токсичні алкалоїди, які у найбільшій концентрації знаходяться у цибулинах. Розпізнати симптоми отруєння можна по прискореному диханню собаки, блювоті, діареї, слинотечі.
Тис
Тис – популярний чагарник для озеленення ділянок. Існує багато видів цієї рослини, але для собак найбільш токсичний тис японський, тис англійський і тис китайський. Достатньо невеликого впливу, наприклад, коли собака жує гілку тиса, щоб викликати ознаки отруєння: слинотечу, блювання, діарею, розширення зіниць, судоми, тремор, утруднене дихання. На щастя, через гіркий смак отруєння собак тисом трапляється рідко.
Хризантеми
Хризантеми мають відносно низький ризик небезпечної токсичності в порівнянні з іншими отруйними рослинами, але якщо собака жуватиме їх у великих кількостях, проблем не уникнути. До токсичних компонентів хризантем відносяться сесквітерпени, лактони та піретрини. Ознаки отруєння собак хризантемами можуть включати слинотечу, блювання та діарею.
Читайте також: Аналізи коштують чимало: пса Патрона довелося обстежити через роботу зі шкідливими речовинами.
Які квіти небезпечні для котів
Коти також схильні до негативного впливу деяких квітів. Так, для них дуже токсичні лілії. Якщо тварина поп'є воду з вази з ліліями, або злиже з хутра пилок квітів, це може спричинити ниркову недостатність. Ознаки зазвичай з'являються протягом 6-12 годин після впливу і включають млявість, зниження апетиту, блювання, діарею, зміни в сечовипусканні (або часте, або відсутність сечі), ниркову недостатність.
Якщо ваш улюбленець проковтнув токсичну садову рослину, або ж у нього проявляються ознаки отруєння, слід негайно звернутися до ветеринара. Якщо ви не впевнені, чи безпечна квітка, яку жував ваш пес, сфотографуйте її та покажіть фахівцеві. Дійте швидко: у разі отруєння розпочати лікування слід якомога раніше.
Раніше ми розповідали, як продаватимуть ліки для тварин в Україні за електронним рецептом.