Батарейки міцно закріпилися у повсякденному житті кожного з нас. Їх використовують у ліхтариках, радіоприймачах, деяких іграшках і навіть роблять з них лампочки, які можуть стати альтернативним джерелом освітлення під час нового блекауту. Але як слід поводитися з відпрацьованими батарейками мало хто знає.
Читайте також: Можуть бути кращими за акумулятори: як правильно вибрати батарейки і чим небезпечні саморобні.
Чому не можна викидати батарейки?
Поширена помилка багатьох - викидати батарейки у відро для сміття. Однак так робити категорично не можна. Справа в тому, що кожна батарейка забруднює близько 20 квадратних метрів землі або 400 літрів води важкими металами, такими як цинк, марганець, кадмій, нікель, ртуть та інші.
Батарейки мають металеве покриття, яке під впливом повітря, сонця та опадів піддається корозії. Внаслідок руйнування цієї оболонки важкі метали потрапляють у ґрунт, а звідти у ґрунтові води.
Навіть через одну батареку, що знаходиться в тоннах сміття, вміст ртуті у твердо-побутових відходах перевищує гранично допустиму концентрацію. Лише одна батарейка, яка випадково потрапить в організм, може вбити людину за лічені хвилини.
Впевнені, що дізнавшись ці факти, ви перестанете викидати використані батарейки у смітник.
Також категорично забороняється спалювати батарейки, оскільки частина небезпечних металів все одно може потрапити у ґрунт. Крім цього, у повітря (крім вуглекислого газу) виділяється маса летючих токсинів, які утворюються при згорянні електроліту та інших елементів.
Читайте також: Як відрізнити заряджену батарейку за пару секунд: корисні лайфхаки.
Куди подіти використані батарейки
Існують спеціальні пункти прийому відпрацьованих батарейок для їх подальшої утилізації. Також у приміщеннях різних магазинів ставлять прозорі контейнери для збору батарейок. Потім вони вирушають на підприємство, яке займається утилізацією небезпечних побутових відходів.
Дізнайтеся також, чи можна готувати їжу в антипригарній сковорідці, якщо пошкоджене тефлонове покриття.