РУС. | УКР.

Субота, 15 грудня
  • Лайм
НБУ:USD
  • НБУ:USD
  • НБУ:EUR
27.75
Політика

Читайте нас у Telegram-каналі

Чому в Україні горять військові склади: генерал назвав головну причину

Є три основні версії вибухів складів в Ічні

Чому вибухи на складах боєприпасів набули системного характеру? Окрім імовірної диверсії з боку Росії недавні вибухи в Ічні продемонстрували серйозні проблеми з відповідальністю влади. Таку думку висловив "Апострофу" експерт з питань безпеки, ветеран зовнішньої розвідки, генерал-лейтенант Василь Богдан.

Питання безпеки і охорони арсеналів у країні має дуже давню історію і тягнеться ще з періоду Другої світової війни. Скільки було накопичено боєприпасів, арсеналів стрілецької зброї... Під час моєї служби ми неодноразово інформували військово-політичне керівництво країни про необхідність вжиття необхідних заходів з посилення охорони українських арсеналів, де були зосередженні і боєприпаси, і стрілецька зброя тощо. Тоді належних висновків зроблено не було.

Ми повинні розуміти, що ми живемо в умовах війни. І є противник, який діє з метою дестабілізації ситуації напередодні виборів. Враховуючи те, що у нас скоро свято 14 жовтня (День захисника України), і те, що в ПАРЄ ми практично вирішили проблеми проти Росії, а також інші обставини, пов'язанні з можливістю рухатися далі і більш ефективно давати відсіч Росії, вони й вживають такі методи, щоб підірвати обороноздатність нашої країни. Ні у кого немає сумнівів, що це диверсія. Але насторожує і обурює те, що це вже п'ятий випадок, тобто - система.

А ті структури, які покликані забезпечити належну охорону цих арсеналів, до цього часу не перебудувалися, не вжили відповідних заходів до використання коштів, які виділялися на ці речі. Зокрема, учора на військовому кабінеті прозвучала інформація про те, що кошти, які виділені на будівництво закритих арсеналів, бетонних споруд не використані через начебто якусь бюрократичну тяганину. В мене виникає питання - шановні високопосадовці, очільники держави - яка може бути бюрократична тяганина, коли у нас раз чи двічі на рік підриваються стратегічні арсенали, що жахливо впливає на обороноздатність країни? Чому ви не ухвалюєте відповідні закони, постанови? Які ще тендери маєте проводити? Яка фірма і який клан відбере ці кошти для того, щоб будувати ці бетонні споруди? Це питання має вирішуватись за день-два, і тоді ми досягнемо того, чого ми хочемо — порядку, дисципліни і безпеки нашої держави.

Фото: realist.online

Коли мене на наступний ранок після вибуху запитали про Ічню, я висунув три версії. Перша - ситуація пов'язана з безвідповідальністю конкретних посадових осіб. Друга - спроби приховати розкрадання боєприпасів і стрілецької зброї. І третя, якої я притримуюсь - це диверсія, тому що Ічня знаходиться недалеко від кордону з Росією, і це вже не перший, і не другий випадок, коли підриваються такі серйозні арсенали.

Версія про розкрадання має право на життя. Але з огляду на те, що це сталося вже вп'яте, і що країна перебуває в такому стані невпевненості, це свідчить про те, що це системна робота ворога. На жаль нашим правоохоронним, розвідувальним органам не вдається це припинити, а головне - попередити. Якщо і цього разу не будуть вжиті необхідні засоби безпеки, контролю, йтиметься про остаточну безвідповідальність з нашого боку.

Кожен склад може вибухнути. Але яким би не був громадянсько-демократичний контроль за сектором безпеки і оборони, він повинен працювати в рамках закону “Про державну таємницю”. Зараз багато журналістів і політиків намагаються з'ясувати скільки чого і де лежить. В умовах, коли у нас триває війна, ми маємо уникати розповсюдження пліток, сіяння паніки. Це веде до паралізації суспільства, і ми не повинні вибовкати ту інформацію, якою може скористуватися ворог і нанести нам ще більших збитків.

Новости партнеров

Загрузка...

Читайте також

Втікачі від Майдану: що залишилося від "сірого кардинала" Януковича в Україні

За почти пять лет после побега Виктора Януковича из Украины его близкие соратники потеряли власть. Не стали исключением и братья Клюевы, которые, впрочем, сохраняют здесь свое определенное влияние

Розірвання договору про дружбу з Росією викрило величезну провину влади - Борис Беспалий

Почему в условиях войны Украина продолжает торговать с Россией, и только сейчас решили разорвать договор о дружбе с агрессором, рассказал экс-нардеп Борис Беспалый

Воєнний піар-стан: чому в Україні зберігається небезпека зриву виборів

Эксперты предупреждают об опасности пролонгации военного положения в Украине. Это может привести к срыву президентских выборов

Новости партнеров

Загрузка...