RU  UA  EN

Пʼятниця, 26 квітня
  • НБУ:USD 39.35
  • НБУ:EUR 42.00
НБУ:USD  39.35
Політика

Допомогти Збройним Силам України! Посилання для переказів

Погляд

"Вибори" у бойовиків ЛДНР: Росія мріє запхнути Донбас назад в Україну

Військовий експерт Олексій Арестович про потаємні плани Росії

Військовий експерт Олексій Арестович про потаємні плани Росії Фото: GettyImages

Яке значення мають незаконні вибори, які невдовзі мають відбутися на окупованому Донбасі, та яких дій Росії очікувати після них, розповів "Апострофу" військовий експерт Олексій Арестович.

На Донбасі зіткнулися два сценарії. Перший - це миротворча місія, яку просувають колективний Захід і Україна. Другий сценарій - розрахунок Росії - полягає в тому, що Росія влаштувала війну на Донбасі, щоб "обміняти" її на Крим, а війну в Сирії - щоб "обміняти" її на Донбас із Кримом. Поки що їм вдалося лише з Кримом, і вони намагаються спихнути Донбас Україні, щоб він став для нас тягарем і початком федералізації України з особливим статусом, російською мовою, народною міліцією...

Росіяни розглядають ситуацію на Донбасі як торпеду нам у бік. Вони розраховують, що, якщо запхнути Донбас назад в Україну, почнеться процес федералізації України, а потім її фінляндизації. За їхнім задумом ми маємо перетворитися на слабку нейтральну державу, яка дасть гарантії, що не вступатиме в НАТО та ЄС та буде залежною від Росії.

"Вибори" в ЛНР-ДНР є частиною реалізації другого сценарію. Це ж будуть уже другі вибори після початку конфлікту. Після третіх чи четвертих "виборів" вже буде "воля народу"… Росія знає, що Захід чутливий до питань демократії. Тобто це спроба легалізувати ЛНР-ДНР в очах Заходу. Потім Росія намагатиметься вивести їхніх повноважних представників на міжнародну арену як легітимних переговірників і просуватися далі цим шляхом. Поки що Росії це не вдається, але вона регулярно намагається це зробити. Ситуація зайшла в глухий кут.

Не бачу для Росії сенсу загострювати ситуацію військовим чином, тому що цим вони лише накручуватимуть рейтинг чинному президенту України. Якщо вони не хочуть перемоги Порошенка, то не підуть на ескалацію. Росіяни будуть підігрівати ситуацію на фронті - в теперішньому режимі, щоб ми втрачали людей, але, щоб не привертати увагу міжнародного співтовариства і щоб не було ризику появи миротворців.

Поки дуже суттєво не зміниться ситуація в Україні чи на Заході, чи в Росії, просування не буде, конфлікт продовжуватиметься в теперішньому млявому режимі.

Наступний, 2019 рік – це певний політичний Рубікон. По-перше, через вибори президента України та парламентські вибори. Росія намагається змінити ситуацію на власну користь. По-друге, через вибори, які зараз відбуваються в США. Росія також зробила на них величезну ставку. Третє і, мабуть, найголовніше - це вибори до Європарламенту в 2019 році. Євросоюз - у кризі, і Росія створила "правий інтернаціонал", як у 1930-х, коли був лівий (Комуністичний, - "Апостроф") інтернаціонал - вона спонсорує праві і праворадикальні партії, які зараз популярні в Європі. Росіяни сподіваються, що в Європарламент потрапить багато правих, які дружать з Росією. А далі - зняття санкцій, нав’язування своєї політичної волі і сценарію Україні…

Тому подальший розвиток подій залежить від того, як ЄС, США і ми пройдемо 2019 рік. А 2020 рік – це пік боєздатності російської армії, як заплановано. Тобто ще один Рубікон… І все може дуже сильно змінитися.

Читайте також: Пошук нових рішення щодо Донбасу: навіщо Меркель приїжджала в Україну

Читайте також

Пошук "Патріотів": що НАТО пообіцяв Україні

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба приїхав в НАТО попросити ЗРК Patriot, що йому відповіли

Примара Трампа: як НАТО намагається допомогти Україні

На зустрічі глав МЗС країн — членів НАТО питання України — головне на порядку денному