RU  UA  EN

Середа, 17 липня
НБУ:USD
  • НБУ:USD
  • НБУ:EUR
25.80
Політика

ТОП-20 найкращих ресторанів Києва: підсумки голосування

Погляд

Американці розуміють реальність: навіщо в Україну приїхала важлива людина Трампа

Андрій Бузаров про причини візиту заступника держсекретаря США Девіда Гейла в Україну

В Україну прибув заступник державного секретаря США з політичних питань Девід Гейл. У нього заплановано зустрічі з керівництвом країни і політичними лідерами, а також із представниками українського громадянського суспільства. Однак політичний аналітик Андрій Бузаров висловив "Апострофу" думку, що не варто шукати в цьому візиті ознак благовоління США до якогось конкретного кандидата.

Я думаю, що не варто шукати підводних каменів. Напередодні майбутніх президентських виборів в інтересах американського чиновника провести зустрічі з усіма основними кандидатами: Порошенком, Тимошенко, Зеленським, Гриценком, Бойком. Коли приїжджав Курт Волкер, він не зустрічався з одним якимось кандидатом, він зустрічався і з Тимошенко, і з Бойком, і з Льовочкіним, і з президентом Порошенком. Це нормальна позиція.

На сьогоднішній день американці дуже акуратно ставляться до політичної ситуації в Україні. Вони чудово розуміють, що зараз - розпал президентської кампанії, є величезна кількість компромату, і це тільки початок - буде ще другий тур і парламентські вибори. Американці будуть робити все, щоб не підтримувати когось відкрито (або невідкрито) і будуть вести діалог із усіма.

Крім того, президентські вибори не стануть кінцем політичних розбіжностей у суспільстві, а навпаки, можуть погіршити їх, як сталося після парламентських виборів у Республіці Молдова. Досвідчені американські політтехнологи краще, ніж їхні українські колеги, розуміють реальність. Хто б не виграв президентські вибори, не зможе покласти край політичній кризі.

Читайте: Мир, дружба, жуйка: як Лукашенко може розіграти карту виборів в Україні проти Путіна

В український парламент за будь-якого розкладу потраплять різні політичні сили. І щоб сформувати більшість, яка повинна виконувати законодавчу функцію, потрібно буде шукати діалог з усіма. Хто б не отримав президентський пост, йому складно буде сформувати більшість, яка повинна дотримуватися прозахідного курсу. Там не вийде тиснути на когось. Не можна буде сказати: зараз приїдуть американці і по попі надають.

Ми зараз будемо бачити ту ситуацію, яка відбувалася в країнах Балтії, коли суспільство буде нестабільно. Вибори в Молдові показали чіткий розкол суспільства. Щось подібне буде відбуватися в Україні, тому що у нас є діючий військовий конфлікт: щотижня гинуть люди, руйнується інфраструктура. Візит Девіда Гейла вказує на підтримку США України як держави, але не вказує на підтримку американцями якогось одного кандидата.

Новости партнеров

Загрузка...

Читайте також

Українські військовополонені моряки можуть повернутися додому: останні новини і всі подробиці

В останні дні Україна і Росія серйозно активізували переговори щодо обміну полоненими, і, здається, в список також потраплять військовополонені українські моряки

Агенти впливу: кого Зеленський призначає губернаторами

Президент Володимир Зеленський не самостійний в своїх призначеннях

Чотири Зеленських, кандидат-прибиральниця і повний треш в "сірій зоні": як триває парламентська кампанія на Донбасі

Апостроф розібрався в особливостях політичної боротьби за голоси жителів прифронтового Донбасу