RU  UA  EN

Субота, 16 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.00
Політика

Розглядаються різні дати локдауну, рішення ще немає - Євгенія Кравчук

Кабмін розгляне питання локдауну цього або наступного тижня

Кабмін розгляне питання локдауну цього або наступного тижня Євгенія Кравчук Фото: Апостроф

Питання запровадження тотального карантину в Україні буде вирішуватися на засіданні Кабінету міністрів наприкінці цього тижня або наступного тижня. Також уряд вирішить, чи буде зупинятися громадський транспорт - наразі будь-якого рішення з цього питання немає. Про це в ефірі Апостроф Live на телеканалі Апостроф TV заявила народний депутат від фракції "Слуга народу" ЄВГЕНІЯ КРАВЧУК. Вона також розповіла, якими питаннями займеться Верховна Рада до кінця поточного року.

- Ваш колега і однопартієць Олександр Дубінський повідомив, що з 24 грудня і по 15 січня у нас буде локдаун. Чому саме він повідомляє нам такі точні дати і більше нізвідки ми не бачимо точних чисел?

- Це питання йому треба задати, бо я жодного офіційного підтвердження від Кабінету Міністрів чи Міністерства охорони здоров’я не бачила.

Наскільки я знаю, різні дати розглядаються, і остаточне рішення буде ухвалене наприкінці цього тижня чи, можливо, й наступного тижня, щоб бачити якусь тенденцію в кількості хворих щодня.

Знову ж таки, мова не насамперед не про дати, а про спроможність медичної системи лікувати хворих. Будь-які обмежувальні заходи треба впроваджувати, поки ще не настав колапс.

Звичайно, з точки зору логіки для бізнесу, для тих, хто в грудні, в цей передноворічний період, працює в сфері послуг, продає подарунки, то чим пізніше, тим краще, аби мати можливість реалізувати свій товар чи свої послуги. Тому з точки зору економіки, звичайно що локдаун краще вводити наприкінці грудня, коли падає загалом економічна активність. Адже більше людей перебувають у якихось відпустках.

Але залишається сфера послуг, яка б в цей період працювала. Якраз для них і потрібно цього тижня Верховній Раді за процедурою "ad hoc" - не чекати на альтернативні поправки тощо, а в першому і другому читанні, тобто в цілому - ухвалити закони президента з підтримки. Мова про ці 8 тисяч гривень, мова про податкові канікули і, власне, джерела фінансування цих виплат.

- Чи буде під час цього карантину працювати громадський транспорт. Наприклад, ми бачили заяву Віталія Кличка. Він наполягати на тому, щоб транспорт продовжував працювати. Як ви гадаєте, це можливо чи ні?

- Це рішення буде ухвалюватиме Кабінет Міністрів разом із тими людьми і фахівцями, які можуть запропонувати математичну модель: що буде, якщо закривають або не закривають транспорт.

Звичайно, в найбільш жорсткі карантини у різних країнах, наприклад, в Китаї, не працював жоден транспорт. Ні міжміське сполучення, ні громадський транспорт. Але, знову ж таки, вочевидь, Україні буде досить складно запровадити локдаун і для транспорту, бо це фактично певний колапс. В березні був такий ефект несподіванки, коли ми бачили всі ті кадри з Італії та Китаю. Це все якось психологічно діяло. А зараз все ж таки людина адаптується навіть до якихось чисел захворюваності.

Я бачу, на жаль, якісь абсолютно абсурдні і навіть злочинні заклики не носити маски, бо це якось погано впливає на вашу особистість. Тобто у людей певний спротив з’являється.

Але транспорт - це об’єкт критичної інфраструктури. І якщо ми не кажемо, що всі повністю припиняють роботу, то якимось чином людям потрібно буде на цю роботу виїжджати. Тобто це досить складна система спеціальних пропусків. Для того, щоб вводити локдаун на громадський транспорт, уже має бути готова ця система – як хто доїжджає. Як медсестра доїжджає, як лікар доїжджає, як працівник атомної станції чи якихось об’єктів ЖКГ доїжджає на роботу. Це не просто натиснути на кнопку і все зупинити.

- Напередодні Дмитро Разумков провів нараду з головами фракцій. Які там були топ-теми, можете назвати?

- Власне, це ті законопроекти, які з’явилися фактично минулого тижня. Це пакет законопроектів від президента, які стосуються підтримки бізнеса. Наскільки я розумію, є підтримка усіх фракцій, щоб ухвалити їх цього тижня. Бюджет, швидше за все, буде розглядатися не цього пленарного тижня або наступноuj. Також залишається варіант скликання позачергового засідання наступного тижня спеціально для того, щоби затвердити бюджет в другому читанні і ухвалити його в цілому.

І залишається питання по вирішенню кризи Конституційного суду. Є законопроект президента, який він подав минулого тижня, щодо повернення кримінальної відповідальності за недостовірну інформацію в деклараціях. Наскільки я знаю, є зауваження у народних депутатів із різних фракцій. Очевидно, буде якийсь доопрацьований варіант в комітеті. Але, знову ж таки, це питання буде обговорюватися. До кінця року на цих пленарних тижнях потрібно ухвалити законопроекти, які вирішують конституційну кризу і повертають електронне декларування.

Читайте також

Новий старий Кабмін та перестановки в ОП: хто, куди, навіщо

Внаслідок переформатування уряду в Україні деякі звільнені міністри перейдуть на іншу роботу у владі

Умєрову дадуть нову посаду? Кого можуть призначити міністром оборони замість нього

Рустем Умєров перейде на посаду віце-прем'єра з питань ВПК, на посаді міністра оборони його замінить Олександр Камишін