RU  UA  EN

Пʼятниця, 29 березня
  • НБУ:USD 38.80
  • НБУ:EUR 42.00
НБУ:USD  38.80
Суспільство

Допомогти Збройним Силам України! Посилання для переказів

Як коронавірус перетворює життя на пекло: свіжі дані про "вбивцю" і фото з різних країн

Вчені говорять, що є два підтипи коронавірусу, один з них - вкрай небезпечний.

Вчені говорять, що є два підтипи коронавірусу, один з них - вкрай небезпечний. Фото: Facebook

Кількість заражених коронавірусом у світі в четвер, 5 березня, наблизилася до 95 тисяч. 3249 осіб померли. Смертельна хвороба стрімко поширюється по країнах, вчені заявляють, що є її два підтипи. "Апостроф" розповідає все, що відомо на даний момент.

Коронавірус COVID-19 розділився на два штами - більш агресивний (L) і менш агресивний (S). Вчені з Пекінського і Шанхайського університетів і Академії наук Китаю заявляють, що перший тип поширювався на ранніх стадіях спалаху вірусу в Ухані, але незабаром мутував і став менш агресивним. Саме через це в Китаї хвороба пішла на спад.

За попередніми даними, мутація вірусу сталася відносно недавно. Підтип L більш поширений і охоплює близько 70% досліджених штамів коронавірусу, а тому говорити про зниження рівня загрози поки рано.

Глава кафедри епідеміології і біостатистики Гонконзького університету Бен Коулінг і зовсім вважає, що Китаю загрожує нова хвиля епідемії смертельного коронавірусу.

За його словами, інфекції для поширення потрібен час. Вважається, що після другого місяця, якщо епідемія в країні поширюється з такою ж швидкістю і якщо не вжито ефективних заходів контролю, мова може йти вже про 10 тисяч випадків зараження, а протягом другого місяця почнуть з'являтися летальні випадки, число яких до кінця другого місяця може досягти 20-30.

Він акцентував, що вірус вдасться побороти в країнах з сильним лабораторним потенціалом і використанням "агресивної" програми тестування на захворювання. У менш розвинених країнах можливі сплеск числа хворих і поява летальних випадків.

Небезпека зараження і летального результату від коронавірусу більша для чоловіків, у жінок же ймовірність загибелі майже в два рази менше.

Китайські вчені говорять, що смертність серед чоловіків вище - 2,8% проти 1,7% серед жінок. Цифри грунтуються на медкарті пацієнтів, і вибірка може не відображати масштаби спалаху. Однак подібне помічали і раніше.

Ситуація в Україні

3 березня в Україні підтвердили перший випадок зараження смертельним коронавірусом - захворювання виявили в Чернівцях. Заражений чоловік приїхав в Україну на машині з Румунії. Перед цим він відвідував Італію.

Українця терміново госпіталізували, забрали в лікарню і його дружину. За словами медиків, стан зараженого задовільний, спостерігається позитивна динаміка. У його дружини симптомів смертельного коронавірусу немає.

1 / 1
1 / 1
1 / 1
1 / 1

Фото лікарні, де лікують українця, який підхопив коронавірус

Станом на середу, 4 березня, в Україні на дослідження передали 6 підозр на коронавірус, ці люди також були ізольовані. 4 березня в лікарні з підозрою на COVID-19 забрали ще двох осіб.

Після госпіталізації людей з підозрою на коронавірус в Україні медики утилізують одяг

У Чернівецькій області, де знаходиться на лікуванні перший хворий на коронавірус в Україні, оголошено карантин для всіх навчальних закладів, заявив голова Чернівецької обласної держадміністрації Сергій Осачук. За його словами, найближчим часом відбудеться засідання комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на якому буде прийнято рішення про введення режиму карантину для всіх дошкільних навчальних закладів, для шкіл, а також вищих навчальних закладів.

У той же час в ВООЗ заявили, що, швидше за все, в Україні буде зафіксовано багато випадків зараження COVID-19, проте країна готова боротися з хворобою.

Пекло в Італії

В Італії кількість випадків захворювання коронавірусом досягла 2706, а число померлих - 107 осіб. Відзначається, що 276 пацієнтів одужали.

"1346 пацієнтів госпіталізовано з симптомами, 295 перебувають у реанімації, а 1065 знаходяться в ізоляції в своїх будинках", - йдеться в заяві Міністерства охорони здоров'я Італії.

Більшість заражень (1497) і смертей (73) сталося в північній частині Ломбардії, де епідемія вперше спалахнула 21 лютого.

У зв'язку зі стрімким поширенням хвороби в Італії уряд оголосив про надзвичайні заходи - школи та університети по всій країні будуть закриті з 5 принаймні до 15 березня. Указ влади передбачає "призупинення подій будь-якого характеру, які тягнуть за собою концентрацію людей". Скасовано всі великі спортивні заходи, в тому числі футбольні матчі.

Місцеві жителі публікують у соцмережах фото порожніх полиць у магазинах. Італійці скаржаться, що в аптеках більше немає антисептиків, парацетамолу та масок. Населення скуповує все, що може, так як люди бояться, що будуть замкнені в своїх будинках.

Що відбувається в інших країнах

У Південній Кореї зареєстровано 5621 хворих, померли 32 людини, в Ірані - 2922, померли 92.

Понад 100 заражених зареєстровано в Японії (померли 12), у Франції - 285, померли четверо, 240 випадків зараження в Німеччині, 151 випадок - в Іспанії (одна людина померла), 112 випадків - у Сінгапурі, 104 - в Гонконзі.

У Лос-Анджелесі і штаті Каліфорнія в США в цей час оголосили надзвичайний стан. Там додалося ще 6 випадків зараження і одна смерть. Через це люди масово кинулися в магазини.

З полиць зникає все.

В Європі коронавірус поки не торкнувся всього 4 країн з 27: не підтвердили захворювання Словаччина, Болгарія, Кіпр і Мальта.

У Словенії Міністерство охорони здоров'я ввечері, 4 березня, повідомило про перший випадок зараження. Пацієнт повернувся з Марокко через Італію, в даний час він госпіталізований в інфекційну клініку в Любляні.

Обстановка в Китаї

У Китаї захворіли вже 80270 осіб. Протягом середи, 4 березня, кількість заражених в інших країнах досягла 14482 тисяч, збільшившись за добу на 2514. Одужали вже понад 53 тисячі пацієнтів.

Тим не менш, є привід бити на сполох. Коронавірус COVID-2019 забрав життя жителя міста Ухань через кілька днів після того, як його виписали з лікарні. Відомо, що 36-річний чоловік на ім'я Лі Лян переніс захворювання і видужав, його виписали з лікарні.

Однак через кілька днів пацієнт знову відчув погіршення самопочуття - у нього з'явилася сухість у горлі, нудота і інші симптоми. Як розповіла дружина Лі Ляна, він заразився коронавірусом на початку лютого.

12 лютого його госпіталізували з легкими та середніми симптомами. Він отримав необхідне лікування - і через два тижні лікарі виписали його з лікарні, так як він повністю видужав. 2 березня йому знову стало погано, і він повторно звернувся до лікарів. Лян поскаржився на сухість у горлі і нудоту. Увечері 2 березня пацієнт несподівано помер. У висновку лікарів зазначено, що житель Уханю помер через коронавірус COVID-2019.

Медики даної лікарні в Ухані відзначили, що це не перший пацієнт, який звертається з повторними симптомами коронавірусу після повного одужання. В екстреному повідомленні лікарів сказано, що в лікарні почнуть проводити тести на антитіла коронавірусу всім пацієнтам, яких збираються виписувати.

Читайте також

Бензин в Україні злетить у ціні: в чому причина

Підвищення акцизів на пальне, яке пропонує уряд України, спричинить суттєве зростання цін, насамперед на бензин та дизель

Бластери проти "Цирконів": яка зброя краща за "Патріоти"

Зброя майбутнього у вигляді лазерів для України важлива, але зараз доведеться використати нинішню ППО

Українці, беріть зброю вже, бо як Росія прийде у ваш дім, буде пізно - командир батальйону "Ахіллес"

Командир батальйону Ахіллес розповів про ситуацію під Бахмутом та зробив важливе звернення до українців