Станом на вечір 10 березня Італія залишається лідером за кількістю хворих коронавірусом - загальна цифра становить 10 149 осіб. Зараз лікування проходять 8 514 осіб. Число померлих - 631. 1 004 пацієнти одужали. По країні ходять чутки, що влада не в змозі контролювати ситуацію і заражених набагато більше. Реанімаційних ліжок і тестів на всіх не вистачає. У зв'язку з ситуацією оголошено карантин, який буде діяти з 10 березня по 3 квітня. Заборонено проведення масових заходів (навіть похорон і весілля), закриті кінотеатри, театри, тренажерні зали, дискотеки і паби, школи і ВНЗ.
"Апостроф" зібрав свіжу інформацію про ситуацію в країні на даний момент.
Вірус продовжує атакувати
За минулу добу в Італії заразилося 977 людей, 168 померло. Поки смертність в в країні від коронавірусу становить 6,2%. Нагадаємо, в країні живе близько 60 мільйонів.
Поки траєкторії розвитку епідемії в деяких європейських країнах повторюють італійську траєкторію з відставанням на 9-14 днів. Південна Корея зійшла з цієї траєкторії кілька днів тому.
Близько 23% населення Італії старше 65 років. У багатьох з них хронічні захворювання, що робить їх особливо вразливими перед коронавірусом. Серед нових хворих з підтвердженим діагнозом - глава Генштабу армії Сальваторе Фарина, який знаходиться в самоізоляції і повідомляє, що відчуває себе непогано. МОЗ Італії розповсюдив в минулі вихідні дані по смертності, де середній вік летальних випадків - 81,4 року.
14,3% - старше 90.
8,2% - від 80 до 89.
4% - від 70 до 79.
1,4% - від 60 до 69.
0,1% - від 50 до 59.
0% - від 50 до 59.
Штурм магазинів
Після оголошення карантину люди почали шикуватися в величезні черги в магазини. Італійці скуповують картоплю, печиво, молоко, цукор і борошно, а також товари з тривалим терміном зберігання. Деякі вважають, що скоро з дому не можна буде виходити навіть за їжею і вважають за краще запастися. Інші прогнозують, що в магазинах скоро почнеться дефіцит всього.
Розповідь українки Насті з Віченци
Дівчина розповіла, що карантин у дитячих садках і школах ввели ще місяць тому. Проте кожного разу його продовжували на деякий час. Зараз діти навчаються в онлайн-режимі. Школярі повинні повернутися в школу не раніше, ніж 5 квітня.
Всі працівники тепер працюють з дому. Правда, українські заробітчани залишилися на деякий час без роботи.
За словами дівчини, іноді люди приховують, що хворі. Нещодавно в Неаполі адвокат захворів на коронавірус і продовжував працювати в офісі. Через чоловіка на карантин відправили 500 осіб.
Влада закликає постійно мити руки, залишатися вдома і тримати дистанцію між людьми близько 1-2 метрів,
За словами Насті, італійці дуже налякані, але найбільше панікують пенсіонери. У Віченці навіть закрили будинок престарілих для відвідувань. Вулиці міста пустують.
Фото - 24 канал
Люди також уникають громадського транспорту.
Фото - 24 канал
Перед входом в ресторан обов'язково потрібно скористатися дезинфектором для рук.
Українці в італійських в'язницях
Станом на початок березня в тюрмах півдня Італії як засуджені або затримані перебувають 158 громадян України. З них - 131 людина засуджена і відбуває покарання, а 27 перебувають під вартою, заявили в українському МЗС.
У 2015-2018 роках на півдні Італії був заарештований 161 громадянин України за підозрою в перевезенні нелегальних мігрантів. У 2019 там затримали 32 українців, 18 - звільнили. З початку 2020 року в Італії затримали одного українського моряка.
Поради для українців
Громадянам України рекомендують в МЗС утриматися від поїздок до Італії через стрімке поширення захворювання. Українцям, які перебувають на території Італії, радять проявляти обережність і дотримуватися рекомендацій місцевих органів влади для забезпечення власної безпеки.
У разі виникнення непередбачених обставин українців просять негайно звертатися в посольство України. Номери "гарячих ліній":
Генеральне консульство України в Мілані (+39 3487 254 038).
Генеральне консульство України в Неаполі (+39 327 736 48 22).