RU  UA  EN

Четвер, 25 квітня
  • НБУ:USD 39.25
  • НБУ:EUR 41.90
НБУ:USD  39.25
Суспільство

Допомогти Збройним Силам України! Посилання для переказів

Зеленський розуміє "токсичність" справи та не відпустить Харківського під амністію - адвокат

Адвокат Масі Найєм розповів про перспективи справи щодо смертельної ДТП у Харкові

Адвокат Масі Найєм розповів про перспективи справи щодо смертельної ДТП у Харкові Фото: kh.suspilne.media

У четвер, 28 жовтня, Київський районний суд Харкова на два місяці відправив під арешт без альтернативи застави 16-річного водія автомобіля Infiniti Миколу Харківського, що скоїв смертельну ДТП на Одеській вулиці. Допомогти сім'ї загиблого у ДТП 58-річного водія Chevrolet Aveo зголосилася юридична компанія "Міллер". Її засновник Масі Найєм у ефірі Апостроф Liveна Апостроф TV розповів про перспективи цієї справи.

– Наскільки реально Миколу Харківського притягнути до відповідальності?

– Це цілком реально з огляду на ті докази, які вже є у слідства. А ми точно знаємо, що вони вже є. Питання тільки в тому, яким чином ці докази передадуть безпосередньо в суд після закінчення досудового розслідування. Навіть у таких гучних справах може статися так, що допущені помилки просто похоронять цю справу.

Тобто питання саме в тому, щоб досудове розслідування зараз велося згідно норм і щоб всі докази належним чином залишились в матеріалах судової справи.

– Адвокат Харківського зараз каже, що її підзахисного наче і в машині не було, і треба взагалі довести, хто був за кермом. Це можливо?

- Так, це реально довести. Не хочу коментувати стратегію захисту колеги, я думаю, всі ми розуміємо чому вона це каже. Питання тільки до слідчих, тому що є достатньо можливостей провести ті чи інші слідчі дії. Крім того є свідки, і дуже важливо щоб з ними працювали для того, щоб взяти всі необхідні дані – провести допити, зокрема і підозрюваного, все правильно записати. Тому що потім, при зміні цих свідчень, коли вже з ними будуть працювати адвокати - це буде видно.

В принципі у слідства вже зараз достатньо доказів, щоб вважати, що він був за кермом. Це і самі поліцейські підтвердили. Здається, вчора ввечері вони про це сказали.

- Зважаючи на вік підозрюваного, що йому може загрожувати?

- До 7 років ув'язнення. Він неповнолітній, а згідно статті 102 Кримінального кодексу України, максимально це 7 років.

– Він може потрапити під амністію?

– Я думаю, що ні. Крім того, що є законодавчі складнощі, є ще питання репутаційних ризиків для тієї людини, яка вирішить підписати амністію.

Це той випадок, коли ми точно знаємо, що політики діють згідно того, що просить у них суспільство. Я думаю, що пан президент Володимир Зеленський точно знає, що ця справа буде настільки “токсичною”, що під амністію його точно не відпустять.

Зараз треба зосередитись саме на досудовому розслідуванні, тому що всі кримінальні справи “вбиваються” на початку розслідування. Тут зараз можуть покласти бомбу, яка потім в суді не дасть можливості його покарати згідно закону.

– А на цю справу якось вплинуть інші правопорушення Харківського: стрільба з пневматичного пістолету та протокол за перевищення швидкості?

– Це впливає як характеризуюча ознака підозрюваного, і це дуже важливо. Грубо кажучи, якщо захист зараз буде наполягати на тому, що він не був за кермом і в принципі, він святий і не міг би такого вчиняти – то його минулий досвід доведе зворотне, що з законом у нього є проблеми. Тому, наприклад, за відсутності доказів припускати у суді, що дана особа могла вчинити такі дії – буде легше і простіше.

В Україні часом трапляються історії, коли люди беруть компенсації від сторони винуватця за своїх загиблих близьких людей. В цьому випадку, така історія можлива?

– Це рішення самих потерпілих, але я не виключаю такої можливості. У них може бути скрутне становище, якщо, наприклад, вбили людину, яка годує свою родину. Звісно, що люди візьмуть ці гроші.

– Батьки заявляли, що авто було начебто викрадене, і в ньому їздили без Миколи Харківського. А якщо підтвердиться зворотне, для батьків буде якась відповідальність за такі заяви?

– Ні. Вони це сказали не під час слідчих дій, не під час допиту, бо у такому разі їх попереджують про кримінальну відповідальність за неправдиві свідчення. А вони це просто висловили для громадськості.

Те, що зараз буде даватись суспільству - це для того, щоб наш з вами "запал" трохи став м’якішим і ми трішки дезорієнтувалися. Але це не несе в собі ніякої відповідальності. От якби це було сказано, під час слідчих дій - тоді так.

Читайте також

Марш додому! Як спрацює скасування консульських послуг за кордоном

Експерти скептично поставилися до ідеї запровадження обмежень щодо роботи консульств

Дуже багато людей питає, чи буде новий наступ на Київ - офіцер Сил оборони

Офіцер Євген Тихий - про допомогу Україні, спроби росіян здійснити новий наступ та ймовірність контрнаступу ЗСУ

Окупаційні війська продовжують атакувати околиці Часового Яру - офіцер бригади "Рубіж"

Офіцер бригади Рубіж Володимир Черняк розповів про ситуацію у Часовому Яру та плани росіян захопити місто

Новини партнерів