RU  UA  EN

Неділя, 22 грудня
  • НБУ:USD 41.55
  • НБУ:EUR 43.25
НБУ:USD  41.55
Суспільство

Обережно, секта: як "АллатРа" і "Благотворче суспільство" вербують українців

Що роблять в Україні псевдорелігійні секти

Що роблять в Україні псевдорелігійні секти Реклама секти "АллатРа" на вулицях Києва Фото: facebook/Інна Совсун

В Україні активізувалися псевдорелігійні секти "АллатРа" та "Благотворче суспільство", діяльність яких носить відкрито проросійський характер – у вченнях цих організацій наголошується, що об'єднання світу на єдиній духовній основі розпочнеться з об'єднання слов'янських народів, а глава рф відіграє важливу роль у майбутній битві добра та зла. Чому ці секти досі не оголошені в Україні поза законом і в чому полягає їхня діяльність - з'ясовував "Апостроф".

Російський душок

Створення окультної секти "АллатРа", вчення якої є дикою сумішшю елементів близькосхідної міфології, зороастризму, гностицизму, теософії, агні-йоги і псевдонауки, дивним чином збіглося з російською анексією Криму і початком війни на Донбасі - офіційно організація була зареєстрована у 2014 році. Хоча й раніше засновники секти активно просували у маси ідеї які дуже схожі до ідей "русского міру".

Читайте: Попи-перевертні: що загрожує зрадникам у рясах

Зараз організація має свої YouTube-канали, видає масові тиражі книг, які містять численні псевдонаукові теорії, інтерпретації історичних подій та пророцтв, та проводить різноманітні семінари.

АллатРа TV не приховує своїх намірів здобути весь світ Фото: з відкритих джерел

Крім того, "АллатРа" володіє сайтом "Благотворче суспільство", інтернет-ресурсом однойменної організації, яка позиціонує себе як міжнародний рух за вдосконалення суспільства.

"Благотворче суспільство", фактично – структурний підрозділ "АллатРа", закликає відвідувачів сайту розповсюджувати інформацію з його ресурсів, щоб "вийти з усіх криз мирним шляхом" та завадити "самознищенню людства".

Псевдорелігійні компанії активно грають на почуттях простих людей

Насправді під гарними гаслами у суспільство заманюється молодь, де вона, скажімо прямо, "оболванюється".

Особливу увагу "Благотворче суспільство" приділяє змінам клімату, заперечуючи вплив людства на них. На думку організації, зміни клімату обумовлені циклічними природними процесами тривалістю 12 тисяч років, і на сайті, контрольованому "АллатРа", клімат названий єдиним ворогом людства. Це тільки вдуматись: клімат – ворог людства.

А чого тільки варті твердження, що без "Благотворчого суспільства" життя на Землі "стало б нестерпним після 2028 року". Але тепер виявляється, завдяки суспільству, людина зможе жити 1500 років, зберігаючи красу і уникаючи будь-яких хвороб за допомогою спеціального душу, який "скануватиме і коригуватиме, ремонтуючи баги". Головне – добре медитувати вранці та увечері.

"Ця секта має свої осередки в багатьох областях, наприклад, у Тернопільській на заході України. Просто проросійська позиція дуже сильно завуальована, тому люди не одразу "купуються". А на перший план секта ставить ідеї, які насправді утопічні. Наприклад, ідею безумовного доходу для всіх жителів планети", - каже одна з читачок "Апострофа".

За деякими даними, до діяльності секти "АллатРа" та безпосередньо пов'язаного з нею "Благотворчого суспільства" має відношення засновниця сумнозвісної секти початку 90-х років "Біле братство" Марина Цвігун (Марія Деві Христос), яку підтримував благополучно ліквідований лідер терористичної організації". ДНР" Олександр Захарченко.

Діяльність "АллатРа" досить довго не потрапляла до зони уваги української влади. Але, на щастя, крига скресла. Зокрема, нещодавно народний депутат Інна Совсун направила до СБУ, РНБО та Міністерства юстиції звернення щодо діяльності в Україні цієї секти.

Свою правду секта намагалася донести до глядачів ще до повномасштабного російського вторгнення Фото: з відкритих джерел

"Це не група божевільних, а цілеспрямовано діюча і добре профінансована компанія. І можна констатувати, що зараз пішла нова хвиля фінансування і це не просто так. Крім кумедних речей на кшталт "ануннаків" та "рептилоїдів" у "АллатРа" є потужний політичний блок, пов'язаний з ідеями слов'янської єдності, протистояння Заходу. У світі є лише одна країна, яка сповідує цю риторику. Ці ідеї пахнуть російським духом. Я взагалі випадково зацікавилася цією сектою - в неї потрапила дочка моїх знайомих. Абсолютно україномовна студентка, перейшла на російську мову, почала говорити якісь дикі речі. Взагалі щодо "АллатРа" ще з 2021 року ведеться розслідування Служби безпеки України, але досі воно ні до чого не призвело. У неофіційному спілкуванні в СБУ мені сказали, що це російський проект, і я впевнена, що розслідування блокується прихильниками "русского міра", які, на жаль, ще залишилися у правоохоронній системі", – розповідає "Апострофу" Інна Совсун.

Як вона каже, у книгах, пропонованих членам секти, йдеться про те, що світом керує таємний світовий уряд – архонти, які є "світовим злом". Які встановили існуючий світопорядок, керують народами, запровадили всі релігії та поширюють усі хвороби. А зараз архонти (ООН – їхній мозковий центр, а НАТО – батіг) готують третю світову війну.

Антипропаганда

На жаль, притягнути до відповідальності псевдорелігійну секту "АллатРа" досить складно. Навіть якби не було заступництва з боку адептів "русского міра".

"Подібні організації існували і існують у багатьох країнах світу. Ось згадати ту ж саму "Аум синріке". Такі секти начебто розгромиш, але вони опустилися нижче плінтуса, і далі існують. Якщо заборонити – де гарантія, що вони не з'являться знову, під іншою назвою? Це як гідра. Але забороняти все одно треба", - каже "Апострофу" експерт Українського інституту майбутнього, колишній співробітник СБУ Іван Ступак.

Взагалі подібні організації можна притягнути до відповідальності і заборонити лише в тому випадку, якщо вони щось порушують.

"Це тонкий момент. У нас за Конституцією – свобода совісті, свобода слова. І якщо не доведено роботу з підривної діяльності, чи ще якихось злочинів, то що тут можна пред'явити? Ось "Біле братство" заборонили, і притягнули до відповідальності керівництво секти після конкретної події - спроби захоплення Софійського собору в Києві, з метою провести там молебень та масове самоспалення. А "АллатРа" поки що явно нічого не порушують", - каже "Апострофу" політолог Тарас Загородній.

Але вихід із безнадійної на перший погляд ситуації насправді є. Потрібно щоб секта показала свої джерела фінансування. Довела, що це чисті прозорі гроші. Але "АллатРа" цього не робить.

"Тому необхідно провести розслідування – звідки кошти. Якщо фінансування сумнівне, якщо буде доведено російський чи якийсь інший слід – це вже основа для заборони. Паралельно має йти освітня, агітаційна робота – необхідно розповідати про діяльність секти. Антипропаганда свого роду. Адже вони, крім просування проросійських наративів, розповідають про безкоштовне житло, щонайменше 60 квадратних метрів, про безкоштовну комуналку. Знаходять болючі точки і по них б'ють. І під цим соусом далі ведуть розмови про слов'янську єдність", – каже Іван Ступак.

На думку завідувачки відділу філософії та історії релігії Інституту філософії імені Г. С. Сковороди Людмили Філіпович, протидії "АллатРа" дуже допоможе якнайшвидше ухвалення законопроекту №8371 про заборону релігійних організацій, пов'язаних з країною-агресором.

"Ця організація "АллатРа" позиціонує себе релігійною, і тому потраплятиме під дію нового закону. Головне - довести її зв'язок з рф, і потім боротися за її заборону в судовому порядку", - говорить "Апострофу" Людмила Філіпович.

Слід зазначити, що росія нещодавно зробила цікавий фінт – 21 серпня визнала "АллатРа" небажаною організацією, діяльність якої може становити загрозу основ конституційного ладу рф, її обороноздатності або безпеки. Мовляв, секта дискредитує російські збройні сили закликами на кшталт "ні війні".

"Це нікого не повинно вводити в оману. Визнання "АллатРа" в росії небажаною організацією - це камуфляж. Те, що вуха секти стирчать з росії - видно неозброєним оком", - говорить Іван Ступак.

Одним словом, зараз СБУ необхідно якомога оперативніше знайти ці російські вуха. І, звичайно ж, до законодавчої заборони секти державі паралельно потрібно вести роз'яснювальну роботу з приводу її діяльності.

Читайте також

Хакерська атака на держреєстри України: про які збитки йдеться

Матеріальні збитки від кібератаки Росії на держреєстри України невеликі, але її наслідки можуть виявитися доволі серйозними

"Вовина тисяча" готівкою? Як діє "схема" і як з нею боротися

Перевести в готівку Вовину тисячу можна через схему з поповненням мобільного рахунку, але ця лазівка ​​вже закрита

Монополія на дистрибуцію ліків як шлях до зростання цін

Монополія на фармринку веде до зростання цін на ліки

Новини партнерів