У Києві у вівторок, 9 травня, відбулася акція "Ніхто не забутий, ніщо не забуте" (аналог російського "безсмертного полку"). Учасники ходи з квітами і портретами родичів-учасників Другої світової війни зібралися біля станції метро "Арсенальна" і пройшлися колоною до площі Слави. Про те, що відбувалося в центрі столиці, - у фоторепортажі кореспондента "Апострофа".

Щоб уникнути провокацій правоохоронці ввели жорсткі заходи безпеки, на місці збору учасників акції встановили металошукачі, перевіряли вміст сумок і рюкзаків, стежили також і за тим, щоб ні у кого з присутніх не було забороненої символіки (георгіївських стрічок). Навіть не дозволили одному з учасників акції розгорнути банер з фоном, що кольоровою гамою нагадував георгіївську стрічку. Самого чоловіка доставили в управління поліції. Усього до охорони правопорядку в столиці в цей день залучили 7 тисяч поліцейських і бійців Нацгвардії, серед них – кінна поліція. У небі кружляв поліцейський вертоліт. Пізніше стало відомо про 24 затриманих за підсумком акцій у центрі столиці.

1 з 43

Не обійшлося і без провокацій. Сутички почалися ще біля метро "Арсенальна", куди прийшли противники проведення акції, вони принесли плакати, присвячені злочинам комуністичного режиму. Незважаючи на те, що правоохоронці заблокували офіс націоналістичної організації ОУН, розташований по вулиці Мазепи, 6 (по шляху проходження ходи), з вікон будинку в учасників акції, стражів порядку та журналістів полетіли яйця, картопля, пакети з фарбою і димові шашки. Національна поліція повідомила, що один з працівників отримав тілесні ушкодження.

Зрештою колона учасників "Ніхто не забутий, ніщо не забуте" прибула до площі Слави. За даними поліції, на акцію зібралося 3 тисячі осіб. У самому парку Слави також продовжилося з'ясування відносин між учасниками акції та її противниками.

Монумент у парку заблокували представники правих організацій та учасники АТО, які не давали покласти квіти. Особливо обурив учасників акції "Ніхто не забутий, ніщо не забуте" червоно-чорний прапор, який став причиною нових конфліктів і спорів. Близько 12.30 учасники акції почали розходитися.

Про те, як День Перемоги, 9 травня, проходив у інших містах України, читайте тут.