Субота, 27 квітня

Челсі - Ліверпуль - 0:1 команда Клоппа бере Кубок ліги

В Англії розігрують перший трофей сезону

Юрген Клопп Юрген Клопп бере перший трофей у своєму останньому сезоні з "Ліверпулем" Фото: liverpoolfc.com

В Англії розіграно перший трофей сезону. У фіналі Кубка англійської ліги "Ліверпуль" обіграв "Челсі".

"Апостроф" вів онлайн трансляцію з "Уемблі".

Матч закінчився з рахунком 1:0, а єдиний гол забив Вірджил Ван Дейк на 118-й хвилині.

На шляху до фіналу "Ліверпуль" обіграв "Лестер Сіті" (3:1), "Бортмут" (2:1), "Вест Хем Юнайтед" (5:1), "Фулхем" (2:1, 1:1).

"Челсі" на шляху до фіналу пройшов "Вімблдон" (2:1), "Брайтон енд Хоув Альбіон" (1:0), "Блекберн Роверс" (2:0), "Ньюкасл Юнайтед" (1:1, пен 4:2) та "Міддлсбро" (0:1, 6:1).

Зазначимо, що це третя була гра "Ліверпуля" та "Челсі" у сезоні. У матчі першого кола чемпіонату команди зіграли 1:1 на "Стемфорд Брідж". А на "Енфілді" "червоні" розгромили "синіх" з рахунком 4:1.

Цікаво, що три попередні фінали за участю "Ліверпуля" та "Челсі" закінчувалися серіями пенальті та перемогою "червоних". У серпні 2019 року – матч за Суперкубок Європи – 2:2, пен 5:4. У лютому 2022 року – фінал Кубка ліги – 0:0, пен 11:10. І у травні 2022 року – фінал Кубка Англії – 0:0, пен 6:5.

КУБОК АНГЛІЙСЬКОЇ ЛІГИ. Фінал

Лондон. "Вемблі"
Головний арбітр: Кріс Кавана

ЧЕЛСІ - ЛІВЕРПУЛЬ - 0:1

0:1 Вірджил ван Дейк, 118'

Челсі: 28. Джордже Петрович - 21. Бен Чілвелл, 26. Леві Колвілл, 2. Аксель Дісасі, 27. Мало Гюсто - 8. Енцо Фернандес, 25. Мойзес Кайседо - 7. Рахім Стерлінг, 23. Коннор Галлахер, 20. Коул Палмер - 15. Ніколя Джексон

Ліверпуль: 62. Кевін Келлехер - 26. Ендрю Робертсон, 4. Вірджил ван Дейк, 5. Ібраїма Конате, 84. Коннор Бредлі - 38. Раян Гравенберх, 3. Ватару Ендо, 10. Алексіс Мак Аллістер - 7. Луїс Діас, 18. Коді Гакпо, 19. Гарві Елліотт

_______________________________________________________________

19:50. на "Вемблі" починається церемонія нагородження. Я ж буду на сьогодні завершувати. До нових зустрічей на "Апострофі". Все буде Україна!

19:46. ще кілька слів про Мудрика і Ко. Після того, як Почеттіно замінив атакувальну ланку, "Челсі" ніби розчинився. Гравці атакувально лінії грали так, ніби не бачили партнерів. Той же Мудрик кілька разів був вільним на своєму фланзі, але м'яч на нього просто не йшов. Є над чим працювати "аристократам"

19:45. а Михайлу Мудрику побажаємо успіхів у Кубку Англії

19:44. Клопп бере перший титул з чотирьох. А ще Прем'єр-ліга, Кубок Англії та Ліга Європи

120+4 хв. ВСЕ! ЛІВЕРПУЛЬ СТАЄ ДЕСЯТИРАЗОВИМ ПЕРЕМОЖЦЕМ КУБКА ЛІГИ

120+4 хв. а фінального штурму від "Челсі" так і немає

120+3 хв. жовта Джо Гомесу за затягування часу

120+2 хв. Палмер отримав жовту за удар по ногах Кларка

120 хв. ще три хвилини у "Челсі", щоб перевести гру в серію пенальті

118 хв. ван Дейк забиває через Мудрика. Михайло не зміг завадити нідерландському захиснику

118 хв. Цимікас з кутового справа подає на ближню стійку, а ван Дейк б'є головою у дальній кут

Ван Дейк приносить "Ліверпулю" Кубок лігиФото: liverpoolfc.com

118 хв. ГООООООООООООООООООООООООООЛ - ван Дейк

115 хв. який момент у "червоних". Злва Цімікас подає на дальню стійку, яку ударом головою замикає Елліот - стійка зіграла за "Челсі". Добити намагався Даннс, але Петрович рятує "синіх", намертво піймавши м'яч

114 хв. Цимікас намагався з 20-ти метрів красивим ударом покласти м'яч у лівий кут - ловить Петрович

113 хв. замість Чілвелла вийшов Тревор Чалоба

111 хв. Мадуеке на швидкості пройшов чотирьох захисників, але замість паса на Мудрика чи Палмера вирішив пробити з 20-ти метрів - рикошет від МакКоннелла, м'яч летить у дальній кут, але ловить Келлехер

109 хв. сам же Михайло виконує корнер - подача в центр воротарського - вибивають захисники

108 хв. атака другим темпом. Мудрик таки отримує м'яч, але все що заробив - це кутовий

108 хв. контратака "синіх". Мудрик був відкритим зліва, але партнери його не побачили

107 хв. МакКоннелл тримає руками Палмера, зриваючи атаку суперника

19:25. Елліотт вводить м'яч у гру - і починається другий екстратайм

19:23. шосту заміну робить Клопп. Замість Конате виходить Джарелл Кванса

19:22. невеличка павза і почнеться друга 15-хвилинка

105+1 хв. завершується третій екстратайм

105+1 хв. Мадуеке з центру поля віддав розрізну передачу в бік Мудрика, але українського форварда випередив Келлехер, вчасно вийшовши з воріт

105 хв. Чілвелл з кутового з протилежного боку подав надто сильно - м'яч перелетів карний майданчик

104 хв. Мудрик з кутового зліває подає на ближню стійку - повітря за захисниками

100 хв. YOU'LL NEVER WALK ALONE у виконанні фанатів "Ліверпуля". Це божественно

99 хв. Діас з глибини виконав м'яку подачу направо на Елліотта - той б'є зльоту. М'яч рикошетом від газону летить повз ворота

97 хв. повертаємося до стандарту. Цимікас невдало подає, м'яч летить за межі карного майданчика

97 хв. тим часом, заміна у "синіх": Ноні Мадуеке вийшов замість Галлахера

96 хв. Галлахер збиває Діаса - небезпечний штрафний у "Ліверпуля"

94 хв. Петрович рятує "Челсі", відбивши м'яч після удару Даннса під поперечину

93 хв. кутовий у "червоних". Цимікає подає в центр карного майданчика - боротьбу у повітрі виграють захисники

19:05. невеличка перерва завершилась. "Челсі" починає перший екстратайм з центру поля

19:04. Почеттіно про щось розмовляє з Мудриком

19:01. статистика після другого тайму

90+7 хв. завершується другий тайм. Невелика перерва і будуть екстратайми

90+4 хв. витримали "червоні" якийсь божевільний тиск від "Челсі"

90+2 хв. о Боже. Келлехер відбиває чотири поспіль удари від "синіх". Спершу Нкунку, тоді Палмера, Гюсто і далі Нкунку. До Мудрика, що був зліва, м'яч банально не дійшов

90+1 хв. Мудрик віддав пас на Нкунку, той падає у боротьбі за м'яч, але Кавана навіть не звертає уваги на це падіння

90 хв. ще шість хвилин грати у основний час. А все йде до того, що будуть екстратайми

90 хв. нарешті! Михайло Мудрик міняє Джексона

87 хв. потрійна заміна у "Ліверпуля": замість Мак Аллістера, Гакпо і Робертсона вийшли Джейден Даннс, Джеймс МакКоннелл і Костас Цімікас

86 хв. і ще одна потенційно гольова атака "синіх". Джексон з ван Дейком на плечає вбігає в карний майданчик і котить м'яч під удар Галлахеру - той б'є сходу з лінії карного майданчика, але не влучає у ворота. М'яч просвистів над поперечиною

86 хв. супермомент у "Челсі", але Галлахер, опинившись один перед воротами, б'є у Келлехера, який вибіг з воріт

84 хв. Гюсто справа робить гостру передачу на Нкунку, але форвард не дістає до м'яча

82 хв. Конате зриває швидку атаку "Челсі" - тут, звісно ж, з карткою

80 хв. за грубу гру проти Кайседо в центрі поля попереджений Мак Аллістер

79 хв. Джо Гомес опинився на місці правого форварда - удар у ближній кут і Петрович ловить м'яч

78 хв. Палмер справа віддав точний пас на Галлахера в карний майданчик, але той не зумів прокинути м'яч через ван Дейка

76 хв. який момент у "Челсі"!!! Галлахер підставляє ногу під простріл Палмера справа - м'яч потрапляє у стійку, відлітає в поле і далі його вибивають "червоні"

75 хв. Почеттіно, випускай вже Мудрика

74 хв. Юрген Клопп підбадьорує свою команду

Керманич "Ліверпуля" Юрген КлоппФото: liverpoolfc.com

72 хв. заміна від Юргена Клоппа. Замість Бредлі вийшов Боббі Кларк

72 хв. Галлахер справа робить подачу в нікуди

72 хв. все більше тиснуть лондонці

70 хв. Гакпо б'є з 15-ти метрів - вище

69 хв. уххх! Чілвелл з кутового подав в центр карного майданчика, Енцо головою скинув на Дісасі, а от захисник пробити не зміг. М'яч від його коліна полетів в руки Келлехеру

66 хв. перша заміна від Маурісіо Почеттіно. Замість Стерлінга вийшов Крістофер Нкунку

65 хв. в принципі, справедливо, бо Ендо заблокував Чілвелла, який і мав грати з ван Дейком

64 хв. завершено перегляд VAR - через офсайд у Ендо гол не зараховано. Кавана показує на удар від воріт

62 хв. а гол можуть не зарахувати, бо Ендо в момент передачі був в офсайді і притримав гравця "Челсі" Колвелла

60 хв. Робертсон зліва виконує подачу зі стандарта - ван Дейк виграє боротьбу у повітрі і метрів з десяти класно б'є головою у лівий кут. Відчайдушний стрибок Петровича не рятує "синіх"

58 хв. і ще один дальній удар - від Луїса Діаса - м'яч летить до глядачів

57 хв. б'є здалеку Елліотт - Петрович рятує "Челсі"

56 хв. дальній удар Палмера низом - повз ворота. Хоча якби й влучив у ворота, то Келлехер спокійно контролював ситуацію

52 хв. який же класний момент марнують "сині". Джексон проходить зліва і віддає на Галлахера у карному майданчику. Той віддав короткий пас на Енцо, а аргентинець вирішив пробити п'ятою, стоячи спиною до воріт. А даремно, бо поруч були вільні Палмер і Стерлінг

46 хв. перший корнер у "червоних", який завершується неточним ударом Ендо зльоту

46 хв. швидка атака "Ліверпуля". Зліва прострілює Діас і м'яч від когось з захисників йде на кутовий

18:08. "сині" розіграли м'яч у центрі - почався другий тайм

18:07. повертаємося на "Вемблі", де за мить почнеться другий тайм

17:56. статистика першого тайму

45+7 хв. перерва

45+3 хв. все логічно - Чілвеллу і Бредлі по попередженню

45+2 хв. штовханина між Брелді та Чілвеллом. Зрештою розборонили їх

45 хв. чудовий шанс марнують "червоні". Діас з середини поля тікає від Чілвелла. В карному майданчику віддає на Елліотта. Той повертає м'яч колумбійцю. Міг Діас спокійно бити у дальній кут, але вирішив віддати на Бредлі. Але удар Коннора вже криють одразу троє суперників

40 хв. Робертсон зліва подає на дальню стійку і Гакпо метрів з п'яти б'є головою - стійка рятує "Челсі"

37 хв. Галлахер зліва робить простріл на ближню стійку на Палмера, але Робертсон на мить випередив форварда, а тоді Келлехер забрав м'яч

35 хв. цікаво, що на матчах Кубка ліги VAR не було. Та на фінал зробили виключення

34 хв. перегляд VAR завершено - офсайд таки був, хоч і міліметровий

33 хв. чекайте, дивимося VAR

32 хв. Джексон прострілює на Стерлінга, а той забиває. Але ні. Офсайд у Джексона у момент передачі Палмера

28 хв. лазарет "Ліверпуля" ітак переповнений, а тут ще й Гравенберх. Нагадаю трамвовані Алісон Бекер, Мохаммед Салах, Домінік Собослаї, Трент Александер Арнольд, Діогу Жота і Кертіс Джонс

27 хв. травмованого Гравенберха міняє Джо Гомес

26 хв. Гравенберг у боротьбі отримав удар по ногах від Кайседо. І не зможе продовжити гру Раян. На ношах несуть з поля нідерландця

21 хв. Боже, який момент втрачають "сині". Спершу Галлахер зробив класну розрізну передачу на Стерлінга, але тому завадив пробити ван Дейк. М'яч відскочив до Палмера. Коул бив потужно з-меж воротарського майданчика, але Келлехер зробив неймовірний сейв. Намагався добити Джексон - та його удар заблокував Ендо

Келлехер рятує "Ліверпуль" після удару ПалмераФото: liverpoolfc.com

18 хв. поки що незначна ігрова перевага у "червоних"

14 хв. "сині" втрачають м'яч біля своїх воріт. Діас віддав на Гакпо, а той пробив метрів з 12-ти у ближній кут - Петрович бере і цей удар

14 хв. здалеку б'є Мак Аллістер - по центру воріт і ловить Петрович

13 хв. Чілвелл подає зі стандарту зліва - захисники виносять м'яч, але на Гюсто. Той б'є зльоту - в руки Келлехеру

12 хв. Чілвелл виконує кутовий справа - Келлехер добре грає на виході і кулаком вибиває м'яча

11 хв. Палмер без спротиву увійшов до карного майданчику - але з передачею на Стерлінга не склалося

9 хв. справа Луїс Діас ледь не закрутив м'яча у ворота, виконуючи подачу - Петрович піймав м'яч на лінії воріт

8 хв. подача від Мак Аллістера - м'яч потрапляє до Конате, та француз підіграв собі рукою

7 хв. Кайседо ще ближче до воріт фолить проти Ендо

6 хв. небезпечний стандарт справа у "червоних". Але подача не найкраша

4 хв. перша спроба "синіх" загострити. Енцо намагався вивести на удар Джексона, але ван Дейк читає пас і перехоплює м'яч

17:01. стартовий свисток Кавани - "червоні" розігрують м'яч

17:00. друге - це фінальний сезон Клоппа у "Ліверпулі", тож команда хоче здобути максимальну кількість трофеїв. Наразі червоні претендують на чотири

16:59. перше - для "Челсі" це реальна можливість вийти у єврокубки, а конкретно у Лігу Європи, бо шансів на ЛЧ "аристократи", чесно кажучи, не мають

16:59. отже, чому фінал важливий, крім того, що це власне фінал

16:58. а зараз рукостискання команд і за хвилину почнеться гра

16:57. потужно зарядив "Вемблі" гімн Великої Британії

16:57. слухаємо і співаємо, хто знає слова, GOD SAVE THE KING

16:56. з футболістами обох команд вітаються VIP-гості фіналу

16:55. незвично, що команди на поле виводять тренери - Юрген Клопп і Маурісіо Почеттіно. Рідко коли бачиш таке на матчах

16:54. сьогоднішня гра важлива для обох команд

16:47. сьогодні на трибунах близько 89 тисяч глядачів

16:44. і стартовий склад "червоних"

16:41. Михайло Мудрик знову в запасі

11:30. чи зіграє сьогодні Михайло Мудрик - важко сказати. У трьох попередніх матчах "синіх" участі він не брав

11:21. вітаємо з Лондону, де сьогодні на знаменитому стадіоні "Вемблі" відбудеться фінальна битва за Кубок англійської ліги

Манчестер Сіті у дуже важкому матчі обіграв Челсі та вийшов у фінал Кубка Англії