RU  UA  EN

Середа, 26 червня
  • Лайм
НБУ:USD
  • НБУ:USD
  • НБУ:EUR
25.95
Світ

Читайте нас у Telegram-каналі

Погляд

Путін у Криму: Росії загрожує купа проблем, і не лише за це

Рабинович про нелегітимність Путіна і всієї російської влади

Рабинович про нелегітимність Путіна і всієї російської влади Фото: kremlin.ru

Голосування 18 березня на виборах в окупованому Криму, який напередодні відвідав Володимир Путін, може стати для світу одним із приводів засумніватися в легітимності влади РФ. І хоча з главою Кремля рахуватимуться, бо в нього є "ядерна дубина", Росії у зв'язку з усім, що відбувається зараз, загрожують проблеми у вигляді нових санкцій. Таку думку висловив "Апострофу" російський фінансист і блогер Слава Рабинович.

США та інші країни, які проголосували за резолюцію ООН щодо територіальної цілісності України, ніколи не визнають анексію Криму в тій формі, в якій він був анексований. Ніколи, у всякому разі Сполучені Штати, про що раніше неодноразово офіційно заявлялося в особі багатьох: Держдепартаменту, президентської адміністрації тощо.

Найбільшою проблемою виборів у Росії є незаконна участь Путіна як кандидата, попри обмеження в російській Конституції (про те, що не можна обіймати посаду президента більше двох термінів, - "Апостроф"). Аналогію голосування в Криму, на невизнаній світовим співтовариством території, можна провести не тільки до теперішніх президентських виборів, але й до виборів у так званий російський парламент, які теж проводилися на території Криму. І, як відомо, в Держдумі є депутати від Криму. Тому в Росії з цієї точки зору немає ні легітимно обраного парламенту, та й поготів - не буде легітимно обраного президента. За дуже багатьма критеріями.

Незаконність виборів президента - це не тільки два перерахованих чинники, незаконна участь Путіна і те, що вибори проходять на окупованій території. Вони незаконні ще й тому, що незаконно не допустили [Олексія] Навального, а до цього вбили, швидше за все, найпопулярнішого кандидата, якщо не брати до уваги незаконно зареєстрованого Путіна, - претендента на президентський пост Бориса Нємцова. І путінська мафія відмовилася кваліфікувати його вбивство за статтею Кримінального кодексу як вбивство політичного чи громадського діяча з метою припинити його відповідну діяльність. Ця важка стаття КК РФ не була застосована при розслідуванні і в так званому, фейковому суді.

Я не знаю, як світова спільнота буде кваліфікувати як те, що відбувається зараз, так і те, що відбудеться 18 березня. Але на практиці, в realpolitik, є те, що є. Америка точно так само не визнає легітимними вибори, наприклад, у Північній Кореї, і, як відомо, за вбивство брата Кім Чен Ина в аеропорту в Куала-Лумпурі летальними бойовими отруйними речовинами Північна Корея була внесена в список країн, що підтримують міжнародний тероризм, нарівні з Суданом, Єменом тощо.

Читайте також: Отруєння Скрипаля: Путін може згоріти в цьому процесі

Але, з одного боку, це показує нам, що й сам Путін у цьому realpolitik може бути не особливо визнаним, але поки в нього є "ядерна дубина", з ним доведеться якимось чином мати справу і рахуватися, приблизно так само, як рахуються з Кім Чен Ином.

З іншого боку, дуже велика ймовірність того, що Росія опиниться під ще більшою горою санкцій за сукупністю того, що відбувається.

Новости партнеров

Загрузка...

Читайте також

Переділ влади в Молдові: навіщо друзі Путіна об'єдналися з про­європейською силою

Що відбувається в Молдові, чи зміниться політична система країни і як це вплине на українсько-молдавські відносини, Апострофу розповіла Вікторія Букетару

Путін перемагає в Україні, поки ви чекаєте, що з неба щось впаде - Глен Грант

Чому Україна не зможе домовитися з Росією - Апострофу розповів експерт з питань нацбезпеки і оборони Глен Грант

Кримський міст буде просто знесений: як це станеться

Кандидат геолого-мінералогічних наук Юрій Медовар розповів апостроф про природне явище, яке знищить Кримський міст