Мобілізація в Україні почалася ще 24 лютого 2022 року і продовжується постійно, без оголошення будь-яких "хвиль", оскільки Збройні сили завжди потребують спеціалістів для нових зразків озброєння.

Про це заявив начальник управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ ЗСУ полковник Роман Горбач.

За його словами, у більшості випадків громадяни викликаються до територіальних центрів комплектування для уточнення військово-облікових даних.

Продовження після реклами
РЕКЛАМА

Читайте також: Призвати слідчих, прокурорів та податківців: яких резервів найбільше потребують ЗСУ

"Рішення про мобілізацію громадянина приймається після проведення медичної комісії про придатність до військової служби", - зазначив він.

Громадяни, які раніше не проходили строкову службу, направляються до навчальних центрів, де проходять навчання за певними спеціальностями, після чого прибувають до військових частин на конкретні посади.

Продовження після реклами
РЕКЛАМА

Мобілізованих з досвідом військової служби та нетривалою перервою у проходженні служби можуть одразу відправити до бойових військових частин, - пояснив офіцер.

Він зазначив, що наразі Збройним силам України потрібні фахівці для роботи на нових зразках озброєння, надані партнерами, так і для поповнення втрат, проте насамперед мобілізують особовий склад за певними обліково-військовими спеціальностями.

Нагадаємо, як раніше повідомляв "Апостроф", із усіх громадян, які отримують повістки у військкомати, насправді в армію закликають лише близько 5%.

В Україні дев'ятий рік триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у воюючій країні. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.