Нардеп від фракції "Голос" Ярослав Железняк живе у квартирі за майже 12 млн грн (11,7 млн грн) у Києві, яка записана на його тестя Коваля Володимира Івановича. Бізнес останнього пов'язаний зі збутом зерна та фігурує у гучних кримінальних провадженнях.
Про це свідчать відомості з відкритих електронних реєстрів.
Коваль Володимир Іванович володіє ПРАТ "ХЕРСОНСЬКИЙ КХП", що виведено на кіпрський офшор - ДАБЛ Ю ДЖЕЙ ВЕНЧУРЗ ЕНТЕРПРАЙСІЗ ЛІМІТЕД.
На цей самий офшор записане ще одне українське ТОВ Коваля - ТОВ «ТРЕЙДФІЛД УКРАЇНА». Згідно з КВЕДом основний вид діяльності компанії: "посередництво у торгівлі сільськогосподарською сировиною, живими тваринами, текстильною сировиною та напівфабрикатами". Підприємство, щонайменше, вже четвертий рік поспіль декларує від'ємний дохід у розмірі мільйонів гривень та вказує, що нібито має зобов'язань на майже 230 млн грн.
Водночас які свідчить Реєстр судових рішень, ТОВ «ТРЕЙДФІЛД УКРАЇНА» фігурант кримінального провадження ДБР та Офісу генпрокурора.
У рамках справи досліджуються факти незаконного вивезення з України зерна за кордон та перерахування за нього коштів на рахунки офшорів.
"(йдеться) про організацію діяльності низки суб`єктів підприємницької діяльності (юридичних осіб), з метою прикриття незаконної діяльності, спрямованої на експорт сільськогосподарської продукції до країн нерезидентів за підробленими документами походження товару (зернових культур) із подальшим переведенням отриманої валютної виручки на розрахункові рахунки відкриті в іноземних банківських установах підконтрольних підприємств нерезидентів, розташованих в зонах з особливим пільговим режимом оподаткування", - зазначається в одній з судових Ухвал по справі.
ТОВ «ТРЕЙДФІЛД УКРАЇНА» Коваля з низкою інших компаній, за даними слідства, були «замовниками схеми».
Крім того, ця компанія, дотична до родини Железняка, діяла з метою «документального оформлення безтоварних операцій для ряду суб`єктів господарювання з формування податкового кредиту з податку на додану вартість по операціям з підприємствами, які входять до складу «транзитно-конвертаційних груп» та мають стійкі ознаками «фіктивності», вказують у ДБР.
Слідство у вказаному провадженні, судячи з судових документів триває. Відомості про те, чи повідомлено Ковалю у ньому про підозру в рішеннях судів наразі відсутні.
Нагадаємо, що в НАЗК декларації про доходи Ярослава Железняка взялися перевіряти в рамках ЗУ «Про запобігання корупції».
Раніше також стало відомо, дружина депутата Железняка під час війни купила собі LEXUS.