Отримані Україною від "Газпрому" за рішенням Стокгольмського арбітражного суду 3 мільярди доларів можна використовувати по-різному, а не тільки залишити в користування "Нафтогазу".
Про це "Апострофу" розповів експерт інституту GROWFORD Олексій Кущ.
"Найправильнішим варіантом було б створити резервний фонд. Україна, ймовірно, єдина країна в світі з сировинним типом економіки, яка не має свого резервного фонду. А кошти такого фонду можна було б направити на фінансування структурної перебудови економіки", - сказав експерт.
Також Олексій Кущ додав, що можна зі створеного фонду профінансувати програму пільгового кредитування для бізнесу.
Резервний фонд може бути створений і з іншою метою - акумулювати майбутні доходи держави від великої приватизації, продажу землі. Потім ці гроші можна направляти на соціальні проекти. Або ж можна піти таким шляхом: на кожного українця відкрити персональний рахунок, на який будуть перераховуватися кошти у вигляді дивідендів.
Ще один варіант, як використовувати отримані від РФ гроші, - достроково погасити зовнішні борги.
"Я ці, грубо кажучи, 3 мільярди доларів запропонував би перетворити в 6 мільярдів доларів. Як це зробити: 1 долар інвестицій в інфраструктуру дає приблизно 2-3 долари приросту ВВП - за рахунок збільшення попиту на будівельні матеріали, на конструкційні метали, допоміжні сектора індустрії, за рахунок створення робочих місць. Зростає попит на логістику, тому що робочі матеріали потрібно перевозити, людей потрібно годувати. А додаткові 3 мільярди доларів приросту ВВП - це хороший чинник ", - сказав в коментарі виданню директор економічних програм аналітичного центру "Український інститут майбутнього" Анатолій Амелін.
Більше про те, як отримані від судової суперечки з "Газпромом" кошти можна направити на оновлення української економіки, читайте в матеріалі "Апострофа": Виграш для всієї країни: як російські 3 мільярди доларів збільшити в два рази.
Як повідомляв "Апостроф" раніше, генеральний директор ТОВ "Оператор газотранспортної системи України" (ОГТСУ) Сергій Макогон повідомив, що російський "Газпром" перерахував НАК "Нафтогаз України" майже 3 мільярди доларів за рішенням Стокгольмського арбітражу.