Колишній міністр економіки Тимофій Милованов, радник керівника Офісу Президента України двозначно висловився з приводу рішення місії МВФ поки не надавати Україні транш, заявивши, що вона "обкакалась".
Такий вислів він зробив в коментарі до своєї публікації в Facebook про поїздку в Об'єднані Арабські Емірати.
Милованов опублікував фото із зустрічі президента України Володимира Зеленського з наслідним принцом Абу-Дабі, заступником верховного головнокомандувача збройними силами ОАЕ, шейхом Мухаммедом ібн Заїдом Аль Нагаяном і написав, що йому пощастило там бути.
Він додав, що шейх дав завдання своїй команді збільшити товарообіг та інвестиції в агрогалузі з Україною в 10 разів за кілька років, тобто довести до $ 2 млрд на рік.
"Ну з МВФ обкакался, треба хоч якось компенсувати", - написав один із коментаторів.
На що Милованов відповів: "Там МВФ обкакался, а не Україна. Якщо на це чесно дивитися".
Пізніше Милованов опублікував ще один пост, в якому запевнив, що незважаючи на інвестиційні успіхи в ОАЕ, позиція України по МВФ не змінюється.
"Всі ці напрямки роботи доповнюють один одний, а не заміняють. Нам потрібна співпраця з МВФ і нам потрібні інвестиції з ОАЕ", - написав він.
Він додав, що місія МВФ зараз припинила роботу в Україні через "тактичні складнощі".
"Обидві (!) сторони могли зробити більше для успіху. Є певні складності, але вони тактичного характеру. Тобто, можливо будуть якісь дії з української сторони для того щоб посилити успішність переговорів в найближчі тижні. Що конкретно? Думаю буде відомо найближчими днями", - пише Милованов.
Разом з тим, фінансові експерти не прогнозують різкого коливання курсу долара в Україні в зв'язку з тим, що Україна поки не досягла успіхів в переговорах з МВФ. Міжбанківський курс найближчим часом утримається в районі 28-28,2 грн / дол., а готівковий долар в банках буде торгуватися поблизу 28,0 / 28,3 грн.
Про це розповіли керівник відділу аналітики ГК Forex Club Андрій Шевчишин і старший аналітик "Альпарі" Вадим Іосуб, пише "Сегодня".
Іосуб також нагадав, що новий раунд переговорів України і МВФ може початися не раніше березня. Відповідно, нові транші кредиту можуть прийти не раніше літа.
"Малоймовірно, що до весни у відносинах між Україною і МВФ буде досягнутий якийсь значущий прогрес. У той же час до кінця літа коштів для закриття зовнішніх зобов'язань в України вистачить, тому кредит фонду не є категоричним саме зараз, проте пізніше співпраця з МВФ буде бажаною", - додав Шевчишин.
Як повідомляв "Апостроф", в 2021 році Україна очікує від Міжнародного валютного фонду понад 2 млрд доларів.