RU  UA

Вівторок, 26 листопада
  • НБУ:USD 41.10
  • НБУ:EUR 43.00
НБУ:USD  41.10

Новини

26 листопада

25 листопада

Всі новини

В Україні запустили автооцінку вартості нерухомості: як працює і який розмір податку

Станом на 6 липня система автооцінювання вартості нерухомості видала понад 25 000 довідок про оціночну вартість, а нотаріуси оформили понад 10 000 договорів. Але, за словами експертів, оцінювачів "робот" не замінить.

Про це йдеться в матеріалі UBR.

Гендиректор девелоперської компанії Greenol Олег Приходько впевнений, що з запуском системи автоматичної оцінки нерухомості "на ринку кардинальних змін не відбудеться".

За його словами, автоматична оцінка не зможе враховувати індивідуальні особливості квартир. Наприклад, пентхаусів, квартир на вторинному ринку в занедбаному стані, або житла з "супердизайнерським ремонтом".

"В одному будинку буквально на різних поверхах можуть бути квартири, які реально можуть відрізнятися у вартості на 20-25%. Це буде залежати від видових характеристик плюс від технічного стану і ремонту", - підкреслив експерт.

Тому "ніяка автоматична система не зможе це підрахувати", додає він. Доведеться звертатися до незалежних оцінювачів.

Які податки

Від оцінки продажу необхідно буде сплачувати податки. Наприклад, по 1% - до Пенсійного фонду і держмито. Але якщо продається квартира у власності менше трьох років, то тоді все по-іншому - 5% держмита, 1,5% - військовий збір і 1% - у Пенсійний фонд.

Отже, багато хто був зацікавлений у заниженні ринкової вартості - щоб і податки були менше. "Тому краще незалежному оцінювачу заплатити 1-3 тис. грн і отримати більш низьку вартість для купівлі-продажу", - сказав експерт.

Читайте також: В Україні хочуть змінити податок на квартири: у чому суть і скільки платять зараз