Щоб повноцінно впровадити в Україні накопичувальну форму пенсійного забезпечення громадян потрібно буде лише протягом першого року виділити на це приблизно 22 мільярдів гривень з Державного бюджету. І це лише попередня мінімальна цифра.
Про це заявила міністр соціальної політики України Марина Лазебна, посилаючись на відповідні розрахунки Мінфіну, – передає Інтерфакс-Україна.
"Одна з пропозицій Мінфіну – співфінансування накопичувального рівня з ЄСВ та держбюджету по 1% у перший рік запровадження такого рівня, по 1,5% у другий та по 2% у третій. І кожен відсоток, за їхніми пропозиціями, обійдеться у 22 млрд грн", – повідомила Лазебна на зустрічі із журналістами.
При цьому Лазебна уточнила, що ці розрахунки були засновані на проекції держбюджету України на 2023 рік та моделі впровадження в українське правове поле обов'язкової накопичувальної пенсійної системи для громадян віком від 55 років. Причому до них відносяться як фізособи, так і громадяни, які займаються підприємницькою діяльністю (ФОП).
Крім цього, стверджує міністр, уряд розглядає можливість додаткових добровільних внесків – на кожен додатковий внесок платника податків держава вносить рівний внесок, але не більше за встановлений ліміт - 3% від середньої заробітної плати або близько 5 тис. грн.
На думку Лазебної, це стимулює інвестиції з боку учасників обов'язкового накопичувального рівня.
Раніше ми також повідомляли про те, як докупити пенсійний стаж в Україні.