RU  UA

Пʼятниця, 22 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.00

Новини

21 листопада

Всі новини

Українцям хочуть ускладнити отримання субсидій і пільг: що задумала влада

Ініціатива влади щодо запровадження в Україні сімейного оподаткування передбачає збільшення кількості податків, а також скорочення чисельності субсидіантів.

Про це йдеться на сайті Верховної Ради України.

Зареєстрований законопроект 6539 передбачає запровадження в Україні поняття “домоекономіка” та встановлює практику подання "сімейних" податкових декларацій. На сьогоднішній день процедура позиціонується як добровільна, однак для одержувачів соціальних виплат щорічне декларування доходів може стати обов'язковим.

Поняття "домовласництво" означає особу або сукупність осіб, "які спільно проживають в одному житловому приміщенні або його частині, забезпечують себе всім необхідним для життєдіяльності, ведуть спільне господарство, повністю або частково об'єднують та витрачають кошти". По суті, це можуть бути як родичі, так і просто співмешканці.

Згідно з новим законопроектом, ці люди можуть займатися будь-яким легальним видом бізнесу без набуття статусу фізособи-підприємця (ФОП, укр. – ФОП) та запровадження для них загального декларування доходів.

Незважаючи на те, що це планується нібито на добровільних засадах, у документі вказано невелику деталь. Усі отримувачі соціальних пільг від держави, зокрема й субсидії, повинні щороку подавати податкову декларацію. Винятки становитимуть лише пенсіонери та студенти.

Водночас у домогосподарства виникають і обов'язки перед державою. Якщо у сім'ї хтось отримує так звані соціальні трансферти, до яких належить будь-яка допомога від держави, зокрема субсидії та пільги, то такому домогосподарству доведеться подавати щорічну податкову декларацію.

Крім того, цей закон підсумовує як доходи всіх членів сім'ї, так і їхні борги, а це означає, що чиїсь невиконані зобов'язання можуть лягти на плечі домогосподарства.

Раніше ми писали, що не так з ідеєю влади про сімейне оподаткування.