Уперше за сто років Російська Федерація заявила про дефолт за своїми зовнішніми борговими зобов'язаннями.
Про це інформує CNN, посилаючись на дані міжнародного рейтингового агентства Standard & Poor's.
Як зазначається, Росія не здійснила доларових виплат власникам облігацій. РФ намагалася розрахуватися у національній валюті за два номіновані у доларах бонди з терміном погашення 4 квітня 2022 року.
За інформацією агентство S&P, це рівносильно "вибірковому дефолту", адже іноземні інвестори швидше за все не зможуть конвертувати рублі у "долари, які були б еквівалентні сумам, котрі потрібно було сплатити спочатку".
S&P зазначає, що вибірковий дефолт, як правило, оголошується, коли не виконане конкретне зобов'язання, але не по всій заборгованості.
Москві відведено 30 днів пільгового періоду з 4 квітня для виплати сум та відсотків. Однак, в S&P не очікують, що Центробанк РФ виконає свої зобов'язання, враховуючи санкції Заходу. Останні доволі сильно підривають "готовність та технічні можливості дотримуватися умов".
Раніше "Апостроф" повідомляв, що Міністерство фінансів країни-агресора (Росія) вперше оголосило про виплату зобов'язань щодо суверенних єврооблігацій перед іноземними кредиторами в рублях.