Вартість долара, як у перші місяці після Нового року, так і в наступні, залежатиме від подій на фронті – якщо не буде різких змін у ході війни, то можливі коливання курсу на 2-3%, тобто на 1- 1,2 гривні за долар.
Про це розповів директор департаменту казначейства Cominbank Герман Марченко, інформує "Обозреватель".
Читайте також: Фінанси незламності: НБУ та великі банки створили єдину мережу на випадок повного блекауту
Таким чином, курс долара на початку року може становити від 38,8 до 42,2 грн/дол.
"Враховуючи непрості реалії, зараз прогнозувати складно. Жодний прогноз не здатний врахувати непередбачувані економічні та політичні обставини війни, наслідки бойових дій. Тому курсову ситуацію протягом січня-лютого з обережністю можна охарактеризувати як "контрольовану": на ринку допустимі коливання курсу в межах 2 -3%. У перші тижні 2023 року крутих, різких змін на валютному ринку очікувати не варто", - вважає банкір.
За його словами, насамперед валютний ринок в Україні у 2023 році насамперед залежатиме від війни та її наслідків, а решта економічних причин також буде похідною від подій на фронті.
Крім того, вплив на економіку країни матимуть такі фактори:
- допомога від іноземних партнерів;
- політика НБУ щодо утримання балансу між попитом та пропозицією на готівкову валюту, рівень облікової ставки та офіційного курсу (поки не змінився – 36,6 грн/дол.);
- проведення реформ, своєчасність бюджетних виплат, компенсації за пошкоджене майно тощо;
- скорочення безробіття, розвиток ринку праці, зростання доходів громадян;
- міцність та розвиток банківської сфери, зокрема кредитних та депозитних програм.
Марченко нагадав, що до держбюджету-2023 було закладено курс 42 грн/дол. на початку року та 45 грн/дол. - в кінці. Реалістичність цих розрахунків залежатиме від того, наскільки виправдаються макроекономічні прогнози, зокрема зростання ВВП на 2-3% за рік та інфляції до 2% на місяць.
Раніше ми писали, як змінюватися мінімальна зарплата та виплати у 2023 році.