19 травня країни Заходу посилили санкційні обмеження проти Росії, заборонивши постачання різноманітних товарів.
Про це повідомляє "Апостроф".
Читайте також: США заборонили експорт низки товарів до Росії та Білорусі: повний список
Сполучені Штати
За інформацією американського Міністерства торгівлі, Сполучені Штати запровадили нові санкції та розширили експортні обмеження проти компаній не тільки з Росії, а й Білорусі, Вірменії, а також Киргизстану.
Загалом в оновлений список експортних обмежень віднесли 71 компанію, головно - які пов’язані з оборонно-промисловим комплексом. Їм потрібно буде оформлювати ліцензії на експорт, реекспорт та передачу в межах РФ та Білорусі.
Запроваджено обмеження на постачання 1,2 тис. позицій товарів Білорусі та РФ. Це експорт:
- будівельних матеріалів;
- тканин, паперу, фарби;
- обладнання та транспорту;
- деяких моделей телефонів, диктофонів та мікрофонів;
- деяких моделей побутової техніки.
Зокрема, під санкції потрапили такі підприємства: "Прима", "Іжевські безпілотні системи", "Стріла", "Роствертол", "Пролетарський завод", "Техмаш", "Мотовіліхінські заводи", Ульянівський механічний завод, Ульянівський патронний завод, "Курганмашзавод", "Промтехнологія", Улан-Уденський авіазавод, Брянський автозавод, "Урал". А також компанії, які стосуються ВПК: "Військово-промислова компанія", "Тулмашзавод", Заволзький ЗГТ, "Завод Елекон", "Водтрансприлад", Зеленодольський завод ім. А. М. Горького.
Обмеження стосуються науково-дослідних та промислових інститутів РФ: "Електроприлад", "Радіозв'язок", "Оріон", "Імпульс", "Купол", Пермський машинобудівний завод, "Нижньогородський завод 70-річчя Перемоги", компанії Роскосмосу "ІСС" імені Решетнєва. А також сектору російського глибоководного нафтовидобутку на арктичному шельфі. Окрім того, імпортера промислової та лабораторної хімії "Медісар" з Вірменії, постачальника електронного обладнання та компонентів Tro.Ya з Киргизстану.
Канада
Канада запровадила нові санкції проти росіян, які причетні до депортації українських дітей. Також санкційні обмеження стосуються більше ніж 70 осіб та компаній:
- 17 громадян та 18 компаній, які надають військові технології армії РФ;
- членів родин осіб під санкціями та членів сімей еліти Кремля;
- 30 громадян і восьми компаній та організацій, причетних до порушень прав людини, включно з вивезенням та утриманням на території Росії дітей з України.
"Ми підтверджуємо наше зобов’язання надавати фінансову, гуманітарну, військову та дипломатичну підтримку, якої потребує Україна, скільки завгодно. Ми вводимо подальші санкції та заходи, щоб збільшити витрати для Росії та тих, хто підтримує її військові зусилля", – заявив прем'єр Канади Джастін Трюдо на виступі на саміті G7 у Хіросімі.
Австралія
Санкційні обмеження також ввів уряд Австралії. Йдеться про 21 організацію та трьох громадян, зокрема, дочірні підприємства "Роснєфті" та "Росатому", компаній, які займаються ядерними дослідженнями, розвитком інфраструктури та виробництвом озброєння.
Окрім того, Австралія заборонить експорт машин та запчастин до Росії та окупованих нею територій.
Також будуть вжиті заходи проти:
- російської "експлуатуючої компанії" окупованої ЗАЕС;
- найбільшої російської нафтової компанії "Роснефть";
- найбільшої золотодобувної компанії ПАТ "Полюс";
- однієї з найбільших металургійних компаній Росії ПАТ "Сєвєрсталь";
- оборонних підприємств, які підтримують війну;
- п'яти російських банків.
"Уряд Австралії також запровадить заборону на експорт всього обладнання та супутніх деталей до Росії та території, які тимчасово перебувають під російським контролем. Це не дозволить австралійським товарам сприяти російській агресії в Україні. Австралія підтримує Україну та віддає належне непохитній стійкості та мужності українського народу. Австралія знову закликає Росію вивести свої війська з української території та припинити цю війну", - зазначається у повідомленні уряду.
Нагадаємо, раніше Велика Британія оприлюднила низку нових санкцій проти Росії і розширила список підсанкційних осіб.
- Вам може бути цікаво:
У ЄС готують черговий пакет санкцій проти Росії: що відомо
Визнання Росії державою-терористом: чим відрізняються підходи ЄС та США